CO2 układ

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DakotaSan
Posty: 155
Rejestracja: 11 wrz 2021 22:01

CO2 układ

Post autor: DakotaSan »

Witam,

mam taki problem.
Mam system CO2 butla wężyk, około 1.5 m, zaworek zwrotny i dyfuzor.
CO2 przez noc nie chodzi, chodzi tylko w dzien.
I teraz tak - potrafi chodzić przez trzy dni, czyli automatycznie się włącza po każdej nocce i jest ok

Jednak na czwarty dzień nie działa, tak jak by się zapchało. Następnie wywali mi wężyk na zaworku zwrotnym, i CO2 idzie do atmosfery.
Po takim zdarzeniu, zakładam wężyk i czasem ruszy a czasem drugi raz wywali wężyk, ale po dwóch takich razach zawsze zaczyna działać.

Zaworek jest ok, bo sprawdziłem i tez przetestowałem bez zaworka zwrotnego ( to samo ).

Wymieniłem dyfuzor na taki sam nowy, i dalej to samo. Chciałem się tylko upewnić,
czy dwa takie same dyfuzory mogą tak źle chodzić, bo raczej to wina tylko dyfuzorów ?

Oczywiście 'dyfuzorek' jest czysty, bo był tydzień, dwa w akwarium, wymieniony na nowy i po trzech dniach to samo z nowym ?

Dziwne, bo jak wystrzeli lub sam odłączę i odgazuje układ, to rusza ? Czyli cos blokuje rozruch po kilku nocnych godzinach .
A i niczym nic nie przygniotłem tzn wężyk nie jest przygnieciony.

Dziwna sprawa, może trzeba kupić całkiem inny dyfuzor ? Zdjęcie mojego obecnego powinno być pod postem
Dyfuzor ceramiczny Neo 12 mm

Miał ktoś taki przypadek ?

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: CO2 układ

Post autor: Elemelek »

Nie pomoge bo nie wiem co moze byc przyczyną
Ale tak przy okazji spytam czy probowales takiego czegos? https://www.plantica.pl/akwarystyka-slo ... i-539.html
Oszczedza CO2 bo go lepiej rozpuszcza ale nie wiem jak z uzytkowaniem .Jedni piszą ze hałasuje inni ze tylko jak zapowietrzony .
Moze miales takie cos i wiesz jak to dziala
Sorry ze sie tak wpiałem ze swoim tematem ;)

A co do twojego problemu to moge tylko zgadywac .Byc moze przez noc cos sie zapycha jesli nie dziala wtedy i nie moze przez to zapchanie ruszyc ponownie w dzien .Moze z elektrozaworem jest cos nie tak?
ODPOWIEDZ