Filtr, oświetlenie, napowietrzanie, zbiornik 70L

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
donvito
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2022 22:16

Filtr, oświetlenie, napowietrzanie, zbiornik 70L

Post autor: donvito »

Witam wszystkich

Właśnie jest w drodze do mnie AQUAEL OPTIBENT SET 70, standardowe wyposażenie jest pewnie kiepskie, więc proszę o kilka rad.
Powiedzmy że cena osprzętu nie jest bardzo istotna w związku z tym kilka pytań:

1. Oświetlenie Leddy Slim Duo 16W Sunny Plan Day&Night zostawić czy wymienić na coś innego (na co)?
2. Filtr standardowy pewnie kiepski, z zewnętrznych za szafką zmieści mi się tylko tetra EX 500 plus lub fluval 107 nie wiem na który się zdecydować, a może coś innego?
3. Jak rozwiązać napowietrzanie (bez dodatkowego sprzętu) przy jednym wylocie jak np Fluval 107
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Filtr, oświetlenie, napowietrzanie, zbiornik 70L

Post autor: goldi_ »

ad. 1 - szału nie ma jak to w zestawach fabrycznych bywa ale pociagnie proste rośliny . Jak masz to nie zmieniaj . w razie czego dołożysz drugą i będzie
ad.2 fluval (chyba )
ad.3 Za bardzo bym sie tym problemem nie przejmował . Wystarczy że woda (powierzchnia ) bedzie sie poruszała czy to krążyła (nawet delikatnia) czy też falowała . Naprawdę nie potrzeba dużo. Jak będziesz miał w zestawie deszczownicę to usatwiasz pod taflą wody skierowaną pod kątem do góry, a jak będziesz chciał silniejszy strumien to podobnie dyszę umieszczasz pod powierzchnią
ODPOWIEDZ