Dwie grzałki w akwarium

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
WladimirPutin
Posty: 31
Rejestracja: 22 kwie 2021 13:38

Dwie grzałki w akwarium

Post autor: WladimirPutin »

Witam,
Piszę, aby podzielić się moim aktualnym doświadczeniem... Jeśli macie możliwość, nie kupujcie jednej mocnej grzałki do akwarium, lepiej wybierzcie dwie słabsze. Kupiłem jedne niby z lepszych grzałek, ale szczęśliwie przeczytałem, że lepiej jest kupić dwie słabsze niż jedną mocniejszą... Jedna pokazuje temperaturę 28-29 stopni, zamiast 27, a druga, która "zwariowała", zatrzymała się na 32 stopniach. Mam dodatkową grzałkę i sprawdziłem temperaturę obok "zwariowanej" grzałki i licznik natychmiast zaczął rosnąć

Gdybym miał jedną mocną to rybki i rośliny by już pływały ugotowane ...

Mam grzałki AQUAEL ULTRA HEATER które służą rok
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Dwie grzałki w akwarium

Post autor: Elemelek »

I te Aquael ultra Heater tak wariują?
WladimirPutin
Posty: 31
Rejestracja: 22 kwie 2021 13:38

Re: Dwie grzałki w akwarium

Post autor: WladimirPutin »

Tak rozchodzi się o AQUAEL ULTRA HEATER
Posiadam 3 takie (jedna była w zapasie) i jedna z niewiadomych przyczyn zwariowała... Jeszcze jej nie sprawdzałem co się mogło stać ale mało prawdopodobne że rybki po roku postanowiły podnieść sobie temperaturę :)
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Dwie grzałki w akwarium

Post autor: Elemelek »

Kiedys Aquael mial dobre grzalki no ale to bylo kiedys .Zdziwil bys sie jak dlugo pracowaly u mnie grzalki Aquaela
Popytaj innych jakie mają u siebie
Slyszalem ze Jagger sa dobre od Eheim a zdaje sie ze JBL tez sa dobre i moze Sera jeszcze

Najlepiej pytac kogos kto juz posiada w akwarium od powiedzmy chociaz roku
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Dwie grzałki w akwarium

Post autor: goldi_ »

WladimirPutin pisze: 01 lut 2023 2:12 Witam,
Piszę, aby podzielić się moim aktualnym doświadczeniem... Jeśli macie możliwość, nie kupujcie jednej mocnej grzałki do akwarium, lepiej wybierzcie dwie słabsze. Kupiłem jedne niby z lepszych grzałek, ale szczęśliwie przeczytałem, że lepiej jest kupić dwie słabsze niż jedną mocniejszą... Jedna pokazuje temperaturę 28-29 stopni, zamiast 27, a druga, która "zwariowała", zatrzymała się na 32 stopniach. Mam dodatkową grzałkę i sprawdziłem temperaturę obok "zwariowanej" grzałki i licznik natychmiast zaczął rosnąć

Gdybym miał jedną mocną to rybki i rośliny by już pływały ugotowane ...

Mam grzałki AQUAEL ULTRA HEATER które służą rok
A moje doświadczenia i przemyslenia na ten temat są inne.
Lepiej kupić większą grzałke - zapewni to komfort np przy podmianach ale wyposażyć w dodatkowy regulator . Te regulatory wbudowane w grzałki co do istoty sa proste i jak zauważam zawodne . Co innego regulator zewnętrzny . Zresztą ryzyko że padna 2 regulatory (ten w grzałce i zewnętrzny jest chyba mniejsze niż ryzyko wygrania w totolotka
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Dwie grzałki w akwarium

Post autor: Elemelek »

Byly do niedawna zewnetrzne termoregulatory RT-2 za niecale 4 dychy chyba ale niestety producent juz porzucil ten projekt i przeszedl na duzo drozsze elektroniczne ktore o ile moze i z czyms lepsze ale pewnie szybciej sie psują choc nie wiem tego napewno bo sobie tak gdybam tylko czemu zostaly tamte wycofane skoro byly dobre tanie i niezawodne . Coz ...taki teraz swiat jednorazówek ze nie wspomne jakie to jest bardzo ekologiczne

https://www.darewit.pl/sklep/k122,stero ... atory.html

Dobry pomysl dał kolega Goldi zeby zabezpieczyc dodatkowym zewnetrznym termostatem
macieks
Posty: 189
Rejestracja: 12 sie 2021 2:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Dwie grzałki w akwarium

Post autor: macieks »

Ja mam dodatkowy RT-2 właśnie, bo te regulatory w moich Eheimach nigdy dobrze nie działały.
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Dwie grzałki w akwarium

Post autor: Elemelek »

Czyli juz wiemy ze Eheim tez nie jest idealny Ale co? Nie trzyma temperatury czy jak?
macieks
Posty: 189
Rejestracja: 12 sie 2021 2:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Dwie grzałki w akwarium

Post autor: macieks »

Miałem dwa eheimy, jedna jakoś trzymała chociaż nastawianie jej to jakieś czarne obrzędy. Druga wogóle nie respektowała ustawień.
Ogólnie nie ufałbym tylko regulatorom na grzałkach.
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Dwie grzałki w akwarium

Post autor: Elemelek »

Dzieki za info
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Dwie grzałki w akwarium

Post autor: Neurochirurg »

Do pierwszego wątku. Jedna grzałka wystarcza. Trzeba zadbać o cyrkulację w zbiorniku, która rozwiązuje kilka potrncjalnych problemów, nie tylko temperatury.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ