Filtracja wewnętrzna i światło LT w 200L

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Alina_33
Posty: 86
Rejestracja: 27 maja 2022 20:27

Filtracja wewnętrzna i światło LT w 200L

Post autor: Alina_33 »

Witam! Potrzebuję porady w sprawie jak w temacie, jaki filtr wewnętrzny do 200L. Ciężko zgadnąć, jakie ryby tam będą pływać, bo baniak nie mój. Ale będzie Low Tech, na zwykłym żwirze, na razie są żałobniczki i kosiarki w małym baniaku, 72L. Czekają na większy baniak. Co będzie potem, nie wiem. Jeszcze nie wiadomo do końca, jakie będzie przykrycie akwarium, bo albo szyba, albo wytłaczanka. Jak wytłaczanka, to fajnie by było z ledami tą wytłaczankę, ale jest droższa, od takiej na rury. W każdym razie, możliwe, że jak szyba by była, to mogłaby być kaskada, ale nie kubełek, oni się boją kubełków, bo im kiedyś jakiś rozlał wodę, także na kubełek nie pójdą.

Jeśli chodzi o światło w wytłaczance, to one wszystkie są LT, więc nie ma problemów. Ale jakby była szyba, to jaką listwę LT byście polecili? Żeby nie zdarła kasy, ale żeby było optymalni?
MYF19
Posty: 69
Rejestracja: 14 lis 2022 18:14
Lokalizacja: Północ

Re: Filtracja wewnętrzna i światło LT w 200L

Post autor: MYF19 »

Jak nad szybą to - Najtańsza opcja - ładna nie jest :roll: , ale spoko daje radę 8) :
są różne opcje długości, mocy i barwy.

https://allegro.pl/oferta/lampa-sufitow ... 0501125225


Najlepiej kupić 2 -
✅ ZIMNA - 6000-6500K
✅ CIEPŁA - 3000K,
Zakres barw typowy dla Fotosyntezy
Albo nawet 3 ✅ NEUTRALNA - 4000-4500K
Dla lepszego wyglądu i "nasłonecznienia:
Tego typu lampy stosują często hodowcy hurtowi. :lol:
PS.
Trzeba pokombinować z elektryką bo to lampa na 220V, kabelek do zasilania krótki, diody nie izolowane hermetycznie.
PS.2
Ja stosuję na razie 1 lampę 150 cm 50W barwa ciepła ze zdjętym kloszem. Jest Ok, ale na te moje prawie 400l to trochę za mało :?
Ps. Nie znam się na chemii do Aqua i nie chcę się znać.
390L za grosze na jakiejś wyprzedaży :D
Lubię samoróbki 8)
Uwielbiam naturalne multi-kulti - od bakterii do drapieżników :lol:
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Filtracja wewnętrzna i światło LT w 200L

Post autor: chemik4 »

Szczerze bałbym się używać tej lampy z linku do akwarium bez dobrego odizolowanie od wody. Albo lampa szybko padnie od wilgoci albo kogoś prąd porazi.
Żeby nie było, mam 2 takie w warsztacie i na prawdę ładnie świecą ale są delikatne.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Alina_33
Posty: 86
Rejestracja: 27 maja 2022 20:27

Re: Filtracja wewnętrzna i światło LT w 200L

Post autor: Alina_33 »

No to chyba nie jest najbezpieczniejsza opcja.
ODPOWIEDZ