resztki na dnie

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
woznyadam
Posty: 63
Rejestracja: 01 lip 2006 14:21
Lokalizacja: Gdynia

resztki na dnie

Post autor: woznyadam »

Witam, mam taki problem poniewaz na dnei akwarium znajduje sie pelno resztek, czym by mozna bylo je wyczyscic?

i mam jeszcze jedno pytanie, czym mozna wyczyscic wewnerzna szybe akwarium?
:D
Awatar użytkownika
maciejka
Posty: 145
Rejestracja: 18 maja 2006 17:25
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: maciejka »

co do resztek pokarmu ryby denne np kiryski. a jesli nie ryby to odmulacz
co do szyb np zyletka, karta telefoniczna
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Podajesz za dużo pokarmu więc resztki osadzają się na dnie. Ja podawał bym mniej pokarmu w takiej sytuacji.
Do szyb najlepsza jest skrobaczka z żyletką dobre też są czyściki magnetyczne. Wszsytko to dostępne jest w akwarystycznym.

Czołem
Czołem :)
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Do tego jest odmulacz! Uzywaj go do co tygodniowej podmiany wody :wink:
Pozatym uzyj "Szukaj".
Dlaczego piszesz ten post w dziale Chorby?
Czesc Marcin!
kleopatra2015
Posty: 26
Rejestracja: 08 sty 2005 19:18

Post autor: kleopatra2015 »

Choroby akwarium :lol:

Czyscik magentyczny do szyb

Kiryski na dno

Pozdrawiam
woznyadam
Posty: 63
Rejestracja: 01 lip 2006 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: woznyadam »

sum pisze: Dlaczego piszesz ten post w dziale Chorby?
nie wiedzialem jaki inny dzial moze podpasowac do tego

A czy zborjniki sa do tego dobre co do dna? bo slyszalem od kogos ze tak.

Nie piszemy posta pod postem, użyj opcji Zmień. Jeśli nie wiesz gdzie umieścić temat zapytaj moderatora. B.
:D
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Zbrojniki i owszem trochę też, jednakże na dużo od zbrojników nie licz szczególnie już nie takich młodych/małych nie będą zainteresowane resztkami a raczej czysto podanym pokarmem.
Szczegółowe odpowiedzi w zasadzie juz masz zobacz powyższe posty.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Podsumowując: resztki z dna należy usuwać mechanicznie podczas cotygodniowej podmiany wody. Ja po prostu spuszczam wodę przez długi wężyk zakończony długą, sztywną rurką, którą wodząc przy dnie zbieram nieczystości. Można używać odmulacza (do kupienia w każdym sklepie akwarystycznym), ja jednak wolę swój sposób.

Resztki jedzenia należy usuwać częściej niż raz w tygodniu. Zasada jest taka, że jeżeli zostają resztki jedzenia na dnie to znaczy, że ryby są przekarmione i należy mocno ograniczyć podawania im pokarmu. Zdrowe ryby to głodne ryby - to jest święta zasada akwarystyki.
Jeżeli podam swoim podopiecznym np. mrożone larwy ochotki i jest ich za dużo - widzę jak zalegają na dnie. Usuwam je wtedy moją metodą (patrz wyżej) i dolewam nieco wody do akwa z przygotowanej zawsze butli.
Pamiętaj, że resztki pokarmu na dnie się rozkładają i trują wodę. Nie znam ryb, które by się tym żywiły.

Jeżeli chodzi o czyszczenie szyb: proponuję żebyś się zaopatrzył w sklepie akwarystycznym w czyścik do szyb. Ja używam takiego z wymienną żyletką i jest ok. Szyby czyszczę raz na dwa tygodnie podczas podmiany wody. Tzn. najpierw delikatnie wodzę czyścikiem po szybach od wewnątrz a potem czyszcząc dno wyławiam rurką glony usunięte z szyb.
I co ciekawe, moje tetry dosyć chętnie podjadają glony które mi opadają na dno.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Ja w ramach urozmaicenia moge zaproponowac krewetki filtrujace i inne jesli pozwoli na to obsada oczywiscie Slicznie czyszcza dno usowaja czesc gnijacych lisci jedza glony czasem krasnorosty i daja zajecie zbrojnikom bo telubia sie z nimi przepychac :lol:
ODPOWIEDZ