[54L] Bojownik i .. ?

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

katia77
Posty: 9
Rejestracja: 05 cze 2023 16:12

[54L] Bojownik i .. ?

Post autor: katia77 »

Cześć!
Wracam do akwarystyki po niemal 10 latach przerwy. Kiedyś miałam 240 L Amazonii, ale oddałam tamto aqwa i dziś na strychu zalega mi małe, bo około 54 L. Tak mnie kusiło i kusiło, że wreszcie skusiło 😉 Wymyśliłam sobie Azję dla odmiany i bojownika ale chciałabym dla niego jakieś towarzystwo. Może danio jakieś, krewetki? Proszę o doradztwo, bo biotop jest mi jednak obcy.
Proszę jeszcze o pomoc czy filtr kaskadowy będzie ok? Nie chce żadnego wewnętrznego a zewnętrzny w tak małym aqwa wydaje mi sie, że nie ma większego sensu.
Pozdrawiam członków forum, którzy byli tu już 10 lat temu. Jest tu ktoś taki jeszcze? 😎
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: [54L] Bojownik i .. ?

Post autor: chemik4 »

Cześć,
kilka lat miałem kaskadę i polecam. Do środka dajesz ceramikę czy inny wkład biologiczny a na wlot gąbkę o średnich porach i czyścisz filtr 2 razy w roku.
Krewetki mogą być razem z bojownikiem, ale niewykluczone, że czasem jakąś zje. Z ryb to miałem z bojownikami rasbory klinowe, ale to już było akwarium ponad 100 litrów.
Pozdrawiam członków forum, którzy byli tu już 10 lat temu. Jest tu ktoś taki jeszcze?
Jestem tu od 2006 roku :mrgreen:
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
katia77
Posty: 9
Rejestracja: 05 cze 2023 16:12

Re: [54L] Bojownik i .. ?

Post autor: katia77 »

chemik4 pisze: 06 cze 2023 19:55 Cześć,
kilka lat miałem kaskadę i polecam. Do środka dajesz ceramikę czy inny wkład biologiczny a na wlot gąbkę o średnich porach i czyścisz filtr 2 razy w roku.
Krewetki mogą być razem z bojownikiem, ale niewykluczone, że czasem jakąś zje. Z ryb to miałem z bojownikami rasbory klinowe, ale to już było akwarium ponad 100 litrów.
Pozdrawiam członków forum, którzy byli tu już 10 lat temu. Jest tu ktoś taki jeszcze?
Jestem tu od 2006 roku :mrgreen:
Dziękuję za odpowiedź. Dobrze spotkać starych wyjadaczy ;)

A jakie oświetlenie? Muszę belkę jakąś kupić i głowa mnie już boli od ich wyboru :roll:
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: [54L] Bojownik i .. ?

Post autor: chemik4 »

Nie jestem na bieżąco z gotowymi zestawami oświetlenia, zawsze miałem samoróbki.
Ogólnie polecam oświetlenie LEDowe, myslę, że coś w okolicy 2000-2200 lumenów (czyli jakieś 20-25W) barwy 6000K będzie dobre. Świetlówki już nie są zbyt często stosowane.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ