Zestaw Aquael FISH&SHRIMP SET DUO 35 DAY&NIGHT (49l)

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
BATERIA19933
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2023 15:40

Zestaw Aquael FISH&SHRIMP SET DUO 35 DAY&NIGHT (49l)

Post autor: BATERIA19933 »

Cześć wszystkim, w najbliższym czasie zamierzam kupić, Zestaw Aquael FISH&SHRIMP SET DUO 35 DAY&NIGHT (49l). I Tu moje pytanie do większego grona, bo im więcej opinii tym lepiej. Mianowicie, czy filtr dedykowany do tego zestawu da sobie radę w tym zbiorniku. Zamierzam tam trzymać parę krewetek i nadwyżki gupika endlera (jakieś 10-15sztuk). Dlatego pytam czy filtr z zestawu czyli Aquael Versamax FZN-3 da sobie z tym radę. A jeśli nie to co innego? Chciałbym się dyskretnie zmieścić za tylną szybą akwarium, bo nie mam miejsca w szafce pod spodem na filtr. Myślałem też o Sunsun HBL-803, lub Eden 501, bo nie zajmuje dużo miejsca a już bardziej jak kubeł. Tylko czy one były by faktycznie lepsze niż ten dedykowany aquael, który jest dedykowany do sporo większych litraży i ma praktycznie dwa razy większą moc od zaproponowanych przeze mnie konkurentów. Nie znam się na tyle na sprzęcie i nawet nie kojarzę jakie jeszcze dobre rozwiązanie w rozsądnej cenie mogło by zostać użyte. Czy zwyczajnie się nie martwić i zasypać tą kaskadę jakimiś wydajnymi mediami i tyle. Proszę o pomoc lub podsyłanie swoich propozycji na w miare kompaktowy filtr mieszczący się za 35cm szybą który sobie da radę w tym litrażu i tej obsadzie. No i oczywiście w rozsądnej cenie powiedzmy do 250-300zł. Wtedy nie kupował bym zestawu, a szkło osobno i filtr osobno. Z góry dzięki za pomoc.
MYF19
Posty: 69
Rejestracja: 14 lis 2022 18:14
Lokalizacja: Północ

Re: Zestaw Aquael FISH&SHRIMP SET DUO 35 DAY&NIGHT (49l)

Post autor: MYF19 »

Skoro jest dedykowany to na pewno się sprawdzi. Ten filtr ma wydajność maksymalną 800 lub 1200 l/H zależnie od wersji, więc przy 49 litrów pojemności ma naprawdę duży zapas i będzie musiał być ostro skręcony żeby nie powodować środowiska pod wodospadem. :lol:

Poza tym filtry tego typu pełnią kilka funkcji na raz (Filtracja mechaniczna - klarowanie mechaniczne, filtracja biologiczna - w niewielkim stopniu jeżeli płuczesz gąbki poza akwarium, natlenianie środowiska (ważne w takiej kałuży), i podgrzewanie (straty ciepła na silniku wirnika)

Tylko ten zestaw jest dedykowany do krewetkarium lub aqa roślinnego. Producent pisze że może być też użyty dla ryb - ale jakoś tak bez entuzjazmu z jego strony. :wink:

Musisz pamiętać że taki zbiornik to jest kałuża dla ryb - jest kilka gatunków, które przeżywają w środowisku naturalnym w takich kałużach (np. bojowniki lub inne labiryntowce) - ale robią to zazwyczaj z powodu wysychającej rzeki, a nie że tak mają.
Drugie o środowisko naturalne jakie chcesz odtworzyć dla konkretnych gatunków (co innego Gupik Endlera, a co innego dla innych gupików), a może "misz masz" to chociaż dobieraj z podobnych środowisk(pH, Twardość, Przejrzystość,temperatura, skład itp), a najlepiej z tego samego .
Ps. Nie znam się na chemii do Aqua i nie chcę się znać.
390L za grosze na jakiejś wyprzedaży :D
Lubię samoróbki 8)
Uwielbiam naturalne multi-kulti - od bakterii do drapieżników :lol:
BATERIA19933
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2023 15:40

Re: Zestaw Aquael FISH&SHRIMP SET DUO 35 DAY&NIGHT (49l)

Post autor: BATERIA19933 »

Ok, dzięki za odpowiedź. Generalnie docelowo zbiornik ma być krewetkarium tak jak został stworzony. Jednak przed wpuszczeniem tam krewetek posłuży przez jakiś czas za dom dla nadmiarowej liczby gupika. A mianowicie mam zamiar tam odłowić wszystkie samice żeby powstrzymać ich mnożenie . A w dalszym ciągu będę próbował jakoś oddać te samice w dobre ręce. Albo będę się z nimi bujał do ich śmierci(której nie zamierzam w żadnym stopniu przyspieszać żeby była jasność).
ODPOWIEDZ