60l neony czerwone.

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
trecfc
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2023 16:00

60l neony czerwone.

Post autor: trecfc »

Cześć, witam wszystkich.

Niedawno zakupiłem akwarium 60 litrowe, (60x30x35), z zamysłem obsadzenia go neonkami czerwonymi. I tu pada pytanie, mianowicie: ile sztuk mógłbym trzymać w takim litrażu, żeby ryby czuły się dobrze. Ewentualnie proszę o propozycje obsady.

Dziękuję, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
DakotaSan
Posty: 155
Rejestracja: 11 wrz 2021 22:01

Re: 60l neony czerwone.

Post autor: DakotaSan »

Wszystko zależy jaka ryba, jakie są jej cechy biologiczne, do jakich wymiarów później dorośnie, w jakiej strefie w akwarium przebywa.
Ale bardzo ogólnie można wyjść z założenia ze 1 cm ryby, na 1 litr wody. ( oczywiście jest to dość duże uproszczenie )

Chcesz neonki to kup neonki.
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: 60l neony czerwone.

Post autor: goldi_ »

czyli w 60l (brutto) proponujesz 25szt neona czerwonego? naprawdę ?

Moim zdaniem w okolicach 10 i to tylko dlatego że to ryba stadna . Neon innesa jest nieco mniejszy i chyba mniej wymagający wiec może ...
Awatar użytkownika
DakotaSan
Posty: 155
Rejestracja: 11 wrz 2021 22:01

Re: 60l neony czerwone.

Post autor: DakotaSan »

A witaj Goldi

Nie bardzo wiem skąd ci się wzięło to 25 sztuk ...?
Do tego, jeszcze zależy, co tam będziesz miał. Jak jakieś skały, rośliny, dość dużo podłoża, to wiadomo ze mniej itd.

1 neon czerwony = ( katalogowo ) 4-5 cm. Wiec przyjmuję ze 5 cm , czyli 1 neon = 5 cm
60 podzielić przez 5 = 12

Tylko tak jak pisałem, to taka niepisana zasada, która się posługuję, aby mniej więcej wyznaczyć jakieś limity
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: 60l neony czerwone.

Post autor: chemik4 »

W 60 litrach to lepiej będą się miały neony Innesa. Tylko pamiętaj, że jedne jak i drugie wymagają wody miękkiej i kwaśnej (twardość 5-8*n, pH ok 6,0). Dla neonów czerwonych temperatura to ok 25-26*C, dla Innesa okolice 22*C.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ