Jak pomóc - problem z wylinką?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Kasiek
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2021 17:33

Jak pomóc - problem z wylinką?

Post autor: Kasiek »

Cześć.

Trzy dni temu moja krewetka filtrująca przechodziła wylinkę z dużym trudem. Zrzuciła przód, wyłoniła głowę, ale nie umiała poradzić sobie ze zrzuceniem tylnych szłapek. Udało mi się częściowo pomóc - miałam podobną sytuację lata temu także z krewetką filtrującą i niestety wtedy padła bo nie dokonałam interwencji.
Obecnie sprawa ma się tak jak na foto. Krewetka wygląda jakby utknęła częścią tylną w starej wylince. Porusza się po akwarium - pełza, ma dużą wolę życia. Natomiast od 3 dni nie rozpościera parasolek więc i nie pobiera pokarmu.
Zmiana koloru "tyłka" jest dopiero od dziś. Czy można jej jakoś pomóc? Czekać? Może się jakoś weźmie do życia?
A może po prostu poddać ją eutanazji? Nie chciałabym aby śmierć głodowa ją dopadła.
Parametry baniaka stabilne - testowałam wczoraj, wszystko w zakresie normy. Temperatura 22-23 stopnie.
Nic nowego nie przybyło. Wywaliłam ostatnio jedynie spro zieleniny bo zarosło mocno.

Kreweta jest u mnie około 8mcy, zakładam że problemy z wylinką mogą być spowodowane również jej wiekiem, wszak nie wiem ile posiedziała gdzieś tam nim trafiła do mnie.

Obsada : 3x amano, 2x filtrująca, 2x zbrojnik i 5x Helenka.
Żadna z innych krewetek nie miała problemów z wylinkami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kasiek
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2021 17:33

Re: Jak pomóc - problem z wylinką?

Post autor: Kasiek »

Może to szalony pomysł ale już myślę aby w ostatnim odruchu złapać ją mocniej za tyłek i może sama wylezie. 😅
ODPOWIEDZ