Chichiros WRGB II 50 wat LED i temperatura barwowa

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
butlonosek
Posty: 74
Rejestracja: 29 wrz 2022 22:06

Chichiros WRGB II 50 wat LED i temperatura barwowa

Post autor: butlonosek »

Witam

Jestem od jakiegoś czasu szczęśliwym posiadaczem belki LED 50 Wat WRGB II od Chichirosa. Takto działa i niby jest wszystko ok. Problemem jest sterowanie smartfonem tą belką, krótko mówiąc apka jest totalnie to kitu. Niby łączy się przez bluetooth i net z belką i da się wszystko ustawić i teoretycznie zapisać ustawienia tzn. teoretycznie bo potem nie ma jak ich przywrócić. Pozatym jak dawałem na "green" to domyślną temperature barwową dawało 3000 K a wiem że ta belka może zapalić nawet do 10000 K. I tak można ustawić. Jednak po wyłączeniu i ponownym włączeniu znowu ustawia się na 3000 K. Jest to cholernie irytujące. Nie po to wywaliłem 600 zł aby z tym się ceregielić. Moje pytanie. Czy na 3000 K i przeciętnych ustawieniach R , G i B bo te można ustawić będą rosły rośliny?? Czy musi być te powiedzmy daylight czyli 6500 K ??
Pozdrawiam

butlonosek
butlonosek
Posty: 74
Rejestracja: 29 wrz 2022 22:06

Re: Chichiros WRGB II 50 wat LED i temperatura barwowa

Post autor: butlonosek »

Jeszcze dodam. Rano dzisiaj ustawiłem poprzez apke w smartfonie temperature barwową na 9800 K i ustawiłem wszystkie RGB aby paliły w sumie 50 wat (niby tak wyświetla ile pobiera prądu). No i o 16.00 miałem wyłączyć oświetlenie w akwarium i tak z ciekawości chciałem podejrzeć tą apke. No i łącze się poprzez bluetooth i net z belką poprzez apke w smartfonie i jakie było moje zdziwienie jak mimo że rano ustawiłem 9800 K to przed wyłączeniem oświetlenia spowrotem pokazuje 3000 K.
Nie mam sił do tego... Jak bym wiedział że takie będą jaja to bym wcale tego nie kupował...

Jeszcze jedno dodam. Podobno na to czy nie ma problemów z komunkacją między smartfonem a belką ma smartfon. Do tej pory próbowałem na Realme. Teraz popróbuje na Xiaomi. I jeszcze powinna być włączona lokalizacja no i bluetooth.
Pozdrawiam

butlonosek
butlonosek
Posty: 74
Rejestracja: 29 wrz 2022 22:06

Re: Chichiros WRGB II 50 wat LED i temperatura barwowa

Post autor: butlonosek »

Na Xiaomi jest dużo lepiej. Nie ma narazie żeby straciło połączenie poprzez bluetooth. Jednak cały czas jest problem z tą temperaturą barwową. Mimo że rano ustawiłem na 10000 K to przed chwilą sprawdzałem jest już 3000 K. Natomiast reszte ustawień trzyma. Będe jeszcze testował. Zobaczymy. Jeszcze dodam tylko że nie tylko ja mam taki problem. Inni też tak mają.
Pozdrawiam

butlonosek
Hightechowiec
Posty: 15
Rejestracja: 01 lut 2023 21:27

Re: Chichiros WRGB II 50 wat LED i temperatura barwowa

Post autor: Hightechowiec »

Napisz do Chihirosa na messenera.
U mnie byl problem z firmware i do naprawili w ciagu 24h super obsluga.
Jezeli jest cos nie tak szybko to naprawiaja.
Uwierzysz ze warto bylo wydac tyle kasy.
Pozdrawia.
ODPOWIEDZ