Skalary

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Kenex
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2024 9:41

Skalary

Post autor: Kenex »

Witam wszystkich forumowiczów,
Jestem nowym uczestnikiem tego forum, dlatego przepraszam jeśli napiszę o czymś co już było.
Mam taki temat: dostałem w spadku od siostry akwarium z rybkami, wśród nich były 2 skalary (chyba para, niestety nie mogłem tego stwierdzić po płci). Prawie rok żyły w zgodzie, nic się nie działo też z innymi rybami. Niestety jakieś 2 tygodnie temu jeden skalar zaczął atakować drugiego. Ten atakowanie chował się, spędzał dłuższy czas za filtrem, wypływal tylko na jedzenie. Potem pływał jak ślepy, gdy rzucałem pokarm nie potrafił go złapać. Minęły 3 dni i go nie ma. Zostal jeden skalar, ten agresywny. Co teraz mogę zrobić? Wprowadzić inne rybki? (obecnie mam 8 kiryskow i glonojada) obawiam się że będzie je atakował. Dołożyć skalara/skalary? W tym momencie akwarium jest w zasadzie puste, dlatego chciałbym je sensownie obsadzić.
Proszę o poradę
Awatar użytkownika
DakotaSan
Posty: 155
Rejestracja: 11 wrz 2021 22:01

Re: Skalary

Post autor: DakotaSan »

Witaj.

Nie znam się na skalarach, ale dorzuć kilka informacji więcej, bo inni beda mieli ciężko z odpowiedzią.
Ile litrów ma to akwarium ?
Jaki masz filtr, domyślam się ze wewnętrzny ?
czy masz dużo roślin ?
Jakie masz podłoże ?

Pozdrawiam.
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Skalary

Post autor: goldi_ »

Kenex pisze: 15 sty 2024 21:56 ... Zostal jeden skalar, ten agresywny. Co teraz mogę zrobić? Wprowadzić inne rybki? (obecnie mam 8 kiryskow i glonojada) obawiam się że będzie je atakował. Dołożyć skalara/skalary? W tym momencie akwarium jest w zasadzie puste, dlatego chciałbym je sensownie obsadzić.
Proszę o poradę
Skalar sie nie sprawdził - domyślam sie że akwarium niezbyt przestronne . Ten , który został nie będzi eatakował kirysków .
Możesz wpowadzić jakieś niewielkie rybki ławicowe typowe dla środowiska skalarów - np neon czerwony , rodostomus .
Oczywiście jeśli to nie jest jakies mikro akwarium .
No i jeszcze pozostaje kwestia parametrów wody ale to pewnie zagadka (?)
Kenex
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2024 9:41

Re: Skalary

Post autor: Kenex »

Dzięki za odpowiedź. Tak jak pisałem prawie rok było ok. Woda regularnie sprawdzana, parametry ok. Akwarium 140l. Z niewiadomych mi przyczyn ten skalar który został jakiś czas temu zaczął atakować tamtego, przez co ten zaganiany się chował i nie jadł. Nkeysey spodziewałem się takiego finału. Wprowadzę rybki zgodnie z radą.
Dzięki jeszcze raz
ODPOWIEDZ