Korzeń w akwarium

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Myślę, że może zostac, jednak mimo wszystko bacznie jeszcze obserwuj swoje rybki, aby wyeliminowac wszystkie możliwe złe przypadłości, w tym złe działanie korzenia.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ANQA
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2006 18:29

Post autor: ANQA »

A co do korzeni... czy to musi być konkretnie korzeń? czy moze nie ma to znaczenia czy jest to korzeń czy np. jakaś inna część drzewa /obumarła oczywiście/? Chodzi mi o to ze znalazłam całkiem fajną gałąź/szczerze mówiąc nic szczególnego ale mi sie nawet podoba/ i chce ją wrzucić do akwa /o ile będzie pasowała/. czy to nie zaszkodzi rybkom??

Nie jest to drzewo iglaste ani owocowe
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Oczywiście :) sam mam gałęzie w baniaczku :)

Czołem
Czołem :)
ANQA
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2006 18:29

Post autor: ANQA »

pytałam bo jak szukałam coś na ten temat to pisało ze mogą być tylko korzenie-te które siedziały pod ziemią... /no chba ze to był sen-ale jeśli tak to bardzo realistyczny/


No i kurcze z korzenia chyba nici... a raczej wykałaczki...
A oto co się stało... zostawiłam korzeń na dworze /w jakims zbiorniku wodnym tak rzeby się namoczył/ rano zachodzę go obejrzeć a tam kurde pusto-znaczy się sama woda i kamień co go przygniatał do dna... Kto odpowiada za ten czyn?? Oczywiście pies z zamiłowaniem do nurkowania... niewiem czy inne rasy tak mają ale moja suczka siberian husky oczywiście jak zobaczy coś ciekawego pod wodą to musi to wyjąć, pobawić się tym itp.
Zobaczę czy coś z tego jeszcze będzie... /tak a propos chyba na przeprosiny chciała mi dać inny korzeń bo podkopała gruszę.../
KASIA essen
Posty: 84
Rejestracja: 29 maja 2006 12:00

Post autor: KASIA essen »

ja sie dołacze do watku, mam pytnaie,czy korzenie kupione w sklepie akwarystycznym trzeba gotowac,czy one sa juz specjalnie preparowane?
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

nie trzeba wystarczy go wyparzyć. Ewentualnie odkazić w nadmanganianie potasu tak dla pewności
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
KASIA essen
Posty: 84
Rejestracja: 29 maja 2006 12:00

Post autor: KASIA essen »

bo po dwoch tygodniach mam galaretke na nim, :twisted: kiedys mialam i samo przeszło ale czytałam tu na forum ze jak sie przeniosło na rosline to rozpadla sie w rekach,i nie wiem co robic
Awatar użytkownika
adamser
Posty: 33
Rejestracja: 17 cze 2006 8:46
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: adamser »

viewtopic.php?t=2846
tu też o tym
:)
KASIA essen
Posty: 84
Rejestracja: 29 maja 2006 12:00

Post autor: KASIA essen »

czytałam ten topic,tylko moje korzenie sa ze sklepu,dlatego mnie to dziwi
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

To że korzenie są ze sklepu o niczym nie świadczy, uwierz...mozna sie czasem mocno ale to bardzo mocno zdziwić. Ja osobiście spotkałem w sklepie akwarystycznym przygotowane piekne korzenie, tylko że jak im sie przyjrzałem okazało się że były to korzenie z drzew iglastych....więc sam widzisz jak to ze sklepami bywa :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ANQA
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2006 18:29

Post autor: ANQA »

A co z korzeniem z gruszy?? /nie wydaje mi się zeby grusza była typowo żywicznym drzewem/ Bo po tym numerze co mi psina wycięła chyba chciała mnie przeprosić i podkopała gruszę... :oops: /korzonek przyznam szczerze fajny-w końcu to Moira wybierała :twisted: / Nadawałby się??
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Nie nadają sie korzenie dzrew iglastych i owocowych...więc i grusza tez nie bardzo :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Wniose cos swierzego
Miesiac temu preparowalem znajomym korzenie (16h gotowania w solance) wsrod nich bylo kilka kawalkow z jabloni
Okolo 4 tyg sa juz w akwa i nie dzieje sie z nimi nic zlego zadnego nalotu narosli i wyciekow
Jedyne co sie stalo to wyostrzenie sloi ale to zasluga glonojadow :lol:
ANQA
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2006 18:29

Post autor: ANQA »

A ja jak zwykle uparta... :lol: wsadziłam ten korzeń do akwa i ryby zyją /testuję na dwuch brzankach-korzeń siedzi u nich dobre kilka dni (coś około tygodnia)/

Co do korzenia toon tutaj nie wygląda szczególnie /to mniejsze akwa to takie testowe jest :lol: i prace w toku /rośliny to ja z rowu jakiegoś przyniosłam-moczarka bodajze, mam jeszcze jakieś inne ale siedzą w wiadrze
Załączniki
to ten zwierz co mi rozwalił poprzedni korzeń na drzazgi zanim jeszcze się zdązył dobrze namoczyć /i sie jeszcze cieszył/
to ten zwierz co mi rozwalił poprzedni korzeń na drzazgi zanim jeszcze się zdązył dobrze namoczyć /i sie jeszcze cieszył/
Copy of 000_001.jpg (38.4 KiB) Przejrzano 1299 razy
a tak wygląda korzeń z gruszy w moim akwa
a tak wygląda korzeń z gruszy w moim akwa
Copy of 100_9671.JPG (36.47 KiB) Przejrzano 1300 razy
ODPOWIEDZ