Moje ryby umieraja

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Ewka
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2006 19:59
Lokalizacja: Olkusz

Moje ryby umieraja

Post autor: Ewka »

:( Nie wiem co sie dzieje.Moje ryby maj jakby przekrwione oczy, opadają na dno i wyglądają jak sparaliżowane.Po chwili umierają.Straciłam juz 2 pawie oczka i molinezję.Mam wrażenie,że pojawiły się jakby płaty śluzu,ale nie bezpośrednio na tych rybach.Reszta ryb,jest trochę osowiała i trzymają się tuż pod powierzchnia wody.Czy ktoś może mi pomóc?! :?:


Nie pomoże ci nikt / ewentualnie wróżka ... przeczytaj regulamin działu i napisz wszystko o akwarium :wink:
Ewa,początkująca w hodowli rybek akwariowych
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Post autor: mate64 »

Jeśli umiera ci całą obsada i to nagle to bardzo możliwe jest zatrucie. Polecam lekturę: viewtopic.php?t=930
Bunny
Posty: 32
Rejestracja: 30 cze 2006 18:01

Post autor: Bunny »

teraz nic innego jak restart akwarium :( wszystko musisz dokladnie umyc pod ciepla woda bez zadnych chemikalii. Moja byla nauczycielka od przyrody miala kule z grzalka, napowietrzaczem, filtre i oswietleniem(nawet fajne) i u niej po 2 tyg zaniedbania (ferie :D ) ryby byly w jakiejs galarecie :D ale mowie wam jak to pachnialo ladnie :D wiem bo sam czyscilem ;)
p.s bardzo mi przykro z powodu smierci rybek :(
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Albo to będzie to o czym pisał Rybaczki:
viewtopic.php?t=3406
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Ewka
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2006 19:59
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Ewka »

Dzieki za wszystkie informacje.Podmiana wody chyba pomogła.Taką mam nadzieję.Na razie jest OK.Oby tak dalej.
Ewa,początkująca w hodowli rybek akwariowych
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Hmmm...żeby to wszystko swtierdzić, napisz coś o swoim akwarium. Jakie duże, jaka obsada, jak czesto podmiana, jaka temperatura i jaka filtracja...Przyczyny może są w złej/przerybionej obsadzie ryb lub złymi parametrami wody itp. Jeśli to robisz (pomiar parametrow wody) podaj jaka ona jest. Jakie pH, twardosc, azotany i azotyny.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Ewka
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2006 19:59
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Ewka »

Ja jestem zupelnym laikiem.Teraz widze,ze żle się do tego wszystkiego zabrałam.Nie mam pojecia jak stwierdzić poziom azotanów itp.Poszukam,doczytam,dowiem sie.Tak na marginesie,to myśle,że jednak za dużo rybek w tych 80l,bo 24 sztuki :( Dzieki.Poprawie sie.
Ewa,początkująca w hodowli rybek akwariowych
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Powodzenia i nie zrażaj sie tym, że na początku coś nie wychodzi.
Nie jeden akwarysta tak zaczynał.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Post autor: mate64 »

Ewka pisze:Ja jestem zupelnym laikiem.Teraz widze,ze żle się do tego wszystkiego zabrałam.Nie mam pojecia jak stwierdzić poziom azotanów itp.Poszukam,doczytam,dowiem sie.Tak na marginesie,to myśle,że jednak za dużo rybek w tych 80l,bo 24 sztuki :( Dzieki.Poprawie sie.
Nadal NIC nie wiemy o twoim akwarium. Masz 80 litrów, chociaż co masz w nim? Bo możesz trzymać 20 neonków i nie mieć przerybienia a możesz trzymać 20 skalarów i mieć spoooory problem :wink:
Ewka
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2006 19:59
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Ewka »

Mam neonki -6,skalary -2, molinezja -1 :( ,glonojady-2, brzanki-4,mieczyki-4

Zapomniałam o kiryskach w liczbie -3 i pawie oczka -2.

nie piszemy postu po poscie :P S.
Ewa,początkująca w hodowli rybek akwariowych
:RaPer:
Posty: 34
Rejestracja: 25 lip 2006 12:38
Lokalizacja: :SieDlCe:

Post autor: :RaPer: »

Ja też wiedzą nie grzesze wiec jak chcesz się nieco dowiedzieć o tym pH..itp. to wejdz w Sprzęt/PYTANIE ! " i tam znajdziesz :D:D
Pozdro...
_____________________
(początkujący)
52 l.
Skalary,Danio Pręgowane,Kiryśnik,Zbrojnik
Ślimaczki ;D;D
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Post autor: mate64 »

Ewka pisze:Mam neonki -6,skalary -2, molinezja -1 :( ,glonojady-2, brzanki-4,mieczyki-4

Zapomniałam o kiryskach w liczbie -3 i pawie oczka -2.
no skalary troche duże są...... reszta w miare , ale dla skalarów masz zbyt mały zbiornik.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No obasada nie idelana ale tez nie fatalna jak na ten litraż. Co do skalarów już pisali Ci poprzednicy więc masz już w tym temacie, mam nadzieje, wyrobiony pogląd. Co do testów, no tak to już jest że musimy dla dobrego rozwoju i życia naszych rybek stworzyć im jak najbardziej optymalne warunki, czyli nasza woda w baniaczkach ma mniej lub więcej oprzypominac tę z natury, stąd tyle róznych zabiegów w celu jej zmiękczania obniżania pH itp. Podstawowe testy na pocztake chocby takie 5 w 1 sa dostepne jeden pomiar a otrzymujesz informacje o pH, Tww, Two, NO2, NO3. Nie jest to test rewelacyjnie dokladny (wskaźnik bardzej) ale juz coś i dość szerokie spektum pomiaru.
A co do tego, że się źle zabrałas...bez obaw tak bywa z wiekszością (tez ten dylemat kiedys tam miałem ) ale z czasem bedzie OK a jak widzisz grono ludzi służy szeroką pomocą każdy na ile potrafi.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ