Mętne oczy kirysa..

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adamser
Posty: 33
Rejestracja: 17 cze 2006 8:46
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Mętne oczy kirysa..

Post autor: adamser »

Jeden z kirysów ma obie źrenice zamglone...Nie wiem czy miał takie wcześniej czy się nabawił ... Objawu nie kojarzę z rzadną znaną mi chorobą, a ubarwienie , ruchy i kształty ryby są normalne.Może macie jakieś sugestie czy doświadczenia z podobnym przypadkiem?
Pozdrawiam!!! :)
112l - 5xZbrojnik niebieski,6xKirys spiżowy,2xPielęgnica zebra,Egeria densa,Blyxa japonica
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Post autor: mate64 »

Mętnienie oka to może być KATARAKTA, ale w przypadku moich kirysków tak bywa że czasem oczko pokrywa się jednyemu czy drugiemu śluzem i znika samo.

Masz w akwarium ślimaki?
Awatar użytkownika
adamser
Posty: 33
Rejestracja: 17 cze 2006 8:46
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: adamser »

Ślimaków mam dużo. Żaden nie dorasta do większych rozmiarów bo sekwencyjnie ubijam. Do tego pojawiły sie takie miniaturowe małże(z dołu mają miękką taknkę, z góry pokryte połówką od małża)..Nie zabardzo wiem co to jest , ale wyrządza szkody większe niż ślimak.Liście przedziurawione na wylot :? Jakby ktoś wiedział co to i czym zwalczać prosiłbym o wskazówkę.
Pozdrawiam!!! :)
112l - 5xZbrojnik niebieski,6xKirys spiżowy,2xPielęgnica zebra,Egeria densa,Blyxa japonica
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Post autor: mate64 »

Pytałem raczej o jakies ampularie itp. bo katarakta jest przenoszona przez ślimaki. Jak nie zniknie mu to zmętnienie w ciągu powiedzmy 2 dni to będziemy mysleć dalej.
ODPOWIEDZ