pokarm dla paletek

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klauzin
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2006 22:55
Lokalizacja: września

pokarm dla paletek

Post autor: klauzin »

Witam
jakiego pokarmu używać do karmienia paletek żeby miały odpowiedni wzrost
jak ktoś ma przepis sprawdzony to poproszę :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Rybcie są młode 4-6cm

dzięki
Klauzin
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Post autor: le pianka »

Jest cala masa pokarmow, ktorymi moga zajadac sie paletki. Od serca wolowego do pokrzywy.
Mozesz przygotowac serce np. z czosnkiem, bananem, wibowitem, jablkami, szpinakiem, pokrzywa, marchwia. Mozesz te skaladniki polaczyc razem lub kazdy osobno z sercem. mozesz podawac rowniez serce indycze. Mozesz tez zaopatrzyc sie w sklepie zoo w krylla, artemie (mrozone). Do tego oczywiscie platki i granulaty dla rybek.
Problem jest tylko taki czy paletki beda chcialy to wszystko jesc. niemniej istnieje szansa, ze zawsze cos im podejdzie i bedea jesc.
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Jesli brales ryby od hodowcy to bledem bylo nie spytac sie czym je karmil a jesli w sklepie to i tak powiedzieli by ze wszystko jedza :lol:
Zacznij od artemi bo to lubia praktycznie wszystkie pozniej pokombinuj z mieszankami na bazie wolowiny przepisy sa w dziale pokarmy
Z pokarmow suchych nie inwestuj w duze opakowania do czasu az bedziesz miec pewnosc ze jedza dany pokarm
Mozesz hodowac sobie zywa karme gupiki mieczyki i inne plemne ryby a do tego bardzo chetnie poluja na mlode krewetki i raczki
Odradzem lapac jakikolwiek pokarm na lace itp nie podawaj im rowniez ochotki i rurecznika
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: teo »

Witam.Pokarmy-temat rzeka.Tak jak ktoś wcześniej wspomniał można zajrzeć do akwarystycznej książki kucharskiej. Osobiście mogę powiedzieć czym ja karmię-granulat,płatki i podstawa-odpowiednio sporządzona mieszanka serca wołowego lub indyczego z bajerami,krewetka itd.Też tak jak było pisane wcześniej-z niektórymi pokarmami mogą być problemy, ponieważ nie wiadomo do czego były przyzwyczajone ryby wcześniej, ale są młode,więc można je po mału próbować przekonać do nowego żarełka.Pozdrawiam.
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Post autor: AMNESIAC »

Ja słyszałam/czytałam, że paletki i inne ryby akwariowe nie są przystosowane przez ewolucję do trawienia białka mięsa zwierząt stałocieplnych. Serce wołowe może i jest wartościowe, ale nie do końca zdrowe dla palet. :roll:
Polecam natomiast wszelkie robactwo :wink: (oprócz rurecznika i ochotki, bo są dość toksyczne), szpinak, spirulinę, artemię oraz pokarmy dla palet Tropicala.
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: teo »

Dalej będę się upierał i chyba nie tylko ja-serducho to podstawa.Można dodać, że indycze jest lżej strawne i przeważnie takie staram się stosować.Pozdro.
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Teo tu jest link do tematu w ktorym jest wyjasnione sporo rzeczy odnosnie wolowiny
http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=3371
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Dzieki Rybaczki :wink:
Czesc Marcin!
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: teo »

Rybaczki ,dzięki za link.Na pewno jest w nim dużo mądrości.Lecz po przestudiowaniu wielu artykułów, linków,rozmów z hodowcami dysków o wieloletnim stażu wynika to o czym pisałem wcześniej.Dyski hoduję dopiero 5 lat,więc wzoruję się właśnie na tym.Pozdrawiam. :wink:
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Moim zdaniem karmienie miesem ssakow to molestowanie rybek aby szybko rosly i byly okazale. Jednak tak samo robi sie z Gesiami, swinkami... Wyniki zna kazdy!
Czesc Marcin!
Niech zyje tlusta watroba :lol:
Awatar użytkownika
klauzin
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2006 22:55
Lokalizacja: września

Post autor: klauzin »

:D :lol:
dzięki wam wszystkim za podpowiedzi napewno coś z tego się przyda
pozdrawiam :D :D :D
Klauzin
ODPOWIEDZ