zbrojnik niebieski kontra kiryski?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ANQA
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2006 18:29

zbrojnik niebieski kontra kiryski?

Post autor: ANQA »

Mam takie pytanie... Czy w jednym akwa mogą byś razem kiryski pstre i zbrojnik niebieski?

/przed chwilą przywiozłam sobie kiryski pstre-jak narazie 2 a co dalej to sie zobaczy, no i wpuściłam je do akwa ogólnego gdzie jest zbrojnik niebieski-czy on nic nie zrobi kiryskom?/

Ps:
chciałam kupiś glonojadka do drugiego akwa ale jak facetka zaświeciła światło to zobaczyłam w sąsiednim akwarium stadko tych kirysków-w zyciu bym nie pomyślała ze je tam spotkam
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hej!
Kiryski i zrojniki niebieskie bez problemu moga ze soba wspolzyc! :) Nie masz czym sie przejmowac :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
ANQA
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2006 18:29

Post autor: ANQA »

A juz sie bałam bo ten zbrojnik lekko przeganiał kiryski...
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hej!
A jakiej wielkosci jest zbrojnik, a jakiej kiryski...? Mozliwe tez, ze rybki 'ustawiaja chierarchie' i cale gonitwy sie uspokoja po kilku dniach. Wiadomo, ze od czasu do czasu jedno drugiego pogoni, bo oba gatunki to rybki denne, wiec beda rywalizowac o pokarm. Zeby taki zbednych bojek uniknac, rozkladaj pokarm dla kiryskow i zbrojnikach w roznych czesciach akwarium, tak bedzie bezpieczniej :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
ANQA
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2006 18:29

Post autor: ANQA »

Zbrojnik jest juz dosyć duzy moze ma jakieś 10 cm ale to tak na oko /moze troszkę mniejszy/ a kiryski tak około2 cm
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hmm... W diecie zbrojnikow co prawda znaczace miejsce zajmuje pokarm miesny, ale raczej padlina... W polowania sie nie bawia, wola skrobnac cos zdechlego... Ale, zeby uniknac mimo wszystko agresywnych zachowan, to syp w kilka miejsc pokarm dla tych rybek, dopoki kiryski nie podrosna do kilku cm:)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
ANQA
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2006 18:29

Post autor: ANQA »

przed chwilą zaglądałam do akwa i kirysek siedział w odległości 1-2 cm od zbrojnika a ten nic -moze poprzednim razem kirysek go musną wąsem (?)
niewiem...
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Po piewsze podaj obsadę akwa, ile litrów?? Zbrojniki są terytorialne więc może chodzi tu o brak miejsca w akwarium.
Ekspertem w zbrojnikach jest sum więc poczekaj trochę na jego wypowiedz.

Pozdrawiam :)
Obrazek
ANQA
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2006 18:29

Post autor: ANQA »

akwa 60l
zbrojnik
kiryskix2
kilka gupików /sama juz niewiem ile-około 10/
2 mieczyki

chyba nie jest az tak strasznie(?)
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Masz niestety przerybienie. Radziłambym Ci abyś koniecznie pozbyła się tego zbrojnika. I ok. 5 gupików.
Zbrojnik niebieski dorasta do 13-15 cm, więc byłaby to katastrofa w akwarium.

Pozdrawiam :)[/url]
Obrazek
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

I mieczykow, za male akwa dla nich, tak samo dorastaja do 15 cm... :?
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Post autor: mate64 »

A ja po paru dniach obserwacji wypowiem się tak: Mam zbrojnika niebieskiego i 4 kiryski spiżowe. Zbrojnik w przypływie złego humoru przegania wszystkie rybki które mu przeszkadzają. "Złość" jego kieruje się głównie przeciwko kiryskom które także lubią kryjówki przy dnie, ale agresja czyściciela ogranicza sie do energicznego przegonienia kirysków z kryjówki którą akurat zamierza zająć w danej chwili, bez rzadnego rozlewu krwi czy robienia komukolwiek jakiejkolwiek krzywdy. :wink:
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

moze ja mam wyjatkowe zbrojniki ? bo moje nawet w porze karmienia a dostaja jesc w jednym miejscu nie przeganiaja sie chyba ze dojdzie do bojki mlodych zbrojnikow kto ma jako pierwszy dosiasc do kolacji :D
fakt faktem gdy "stary"(samiec zbrojnika okolo 12 cm) wpadnie cos przetracic to przy "stole" nie ma nikogo dopiero jak ojciec jest zajety jedzeniem podplywa cala reszta "dennego"spoleczenstwa
moje kirysy i zbrojniki sa w tym samym wieku i chowaly sie razem wiec pewnie hierarchia zostala ustalona juz pare lat temu :lol: moj zbrojnik zabil do tej pory(a zyje juz ladnych pare lat) jedynie swojego brata gdy obydwoje zechcieli posiasc te sama samice :lol: a tak poza tym u mnie jest istna sielanka i wyganiaja sie jedynie ze swoich kryjowek
teraz z dennych ryb mam parke zbrojnikow i ich w roznym wieku przychowek i 3 kirysy(mam zamiar dokupic jeszcze 3) i one mysle nauczyly sie jedzenia przy wspolnym "stole" i mysle ze w tym wypadku hierarchia ustali sie sama i obejdzie sie bez jakichkolwiek szkod dla stron :wink: polecam karmienie wieczorem czyli okolo 30 minut po zgaszeniu swiatla wowczas wiecej pokarmu maja ryby przydenne bedace rybami nocnymi :wink:
pozdrawiam
Póki co 96 litrów-amazonka
ODPOWIEDZ