Martwica i bąble u prętniczki

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
wiola75
Posty: 27
Rejestracja: 09 kwie 2006 21:47
Lokalizacja: ustka

Martwica i bąble u prętniczki

Post autor: wiola75 »

Moja prętniczka miała martwicę płetw, która przy płewtie grzbietowej doszła już do skóry. Przeniosłam ją do oddzielnego zbiornika i zaaplikowałam akryflawinę. Pomogło - płetwy odrosły, zaczerwienienie skóry ustępiło. Już szykowałam się do przeniesienia prętniczki do ogólnego, a tu niemiła niespodzianka - przy płetwie grzbietowej /tam gdzie wcześniej było zaczerwienienie/ i na boku pojawiły się dwa blado różowawe bąble. Jeden większy ok.2 mm, drugi to w zasadzie jakby plamka. Co to może być i jakie leczenie zastosoać?
Czy łączyć razem te choroby, czy nie mają ze sobą związku?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Post autor: AMNESIAC »

Trudno wnioskować po opisie, ale spróbuj zastosować Sera Bactopur Direct i Sera Bactopur w płynie na raz (w akwa-szpitalu najlepiej). Prawdopodobnie obie przypadłaści mają coś wspólnego. Dużą rolę odgrywa jakość wody w akwarium ogólnym. Jeśli inne ryby zachowują się zdrowo, najpierw wylecz chore osobniki w akwa-szpitalu, a wszystko powinno być OK.
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
wiola75
Posty: 27
Rejestracja: 09 kwie 2006 21:47
Lokalizacja: ustka

Post autor: wiola75 »

Dziękuję za radę.
Z moją prętniczką jakby lepiej - bąble zbladły i trochę się zmiejszyły.
Zastosowałam oba te środki zgodnie z instrukcją, ale nie wiem, jak długo ona może tak się moczyć w tej chemi? Do wyleczenia, czy robić przerwy?
ODPOWIEDZ