5x Amano vs 2x Szczupieńczyki

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

5x Amano vs 2x Szczupieńczyki

Post autor: Saddamek »

Dostałem dziś 5 sztuk kreweci amano, wpuściłem je do akwarium z parą szczypieńczyków pręgowanych...., w baniaku jest mnóstwo pelii, paprotinic i wgłębki....
Do tej pory z moich obserwacji wynikało że szczupieńczyk pobiera pokarm z pow. wody > nawet jak coś żywego wrzuciłem, to lekceważyly to co pływa w tonii wodnej - krótko, powierzchnia wody to ich raj.
Dziś zmieniłem pogląd na te ryby, wiedziałem że są agresywne, ale za mało je doceniłem... To co dziś zobiły to było POLOWANIE ... otoczyły duży korzeń pod którym siedziały krewetki (ok 3 cm wielkości) i krążyły wokół niego dopóki jakaś krewecia się nie wychyliła (trwało to kilka godzin)... a jak już to zrobiła to miała pecha... :( czegoś takiego u ryb nie widziałem nigdy, myśliwi doskonali...
Mimo ciekawych obserwacji szkoda mi krewetek ..... bardzo.... nie zrezygnje z kolejnych prób ich zadomowienia u mnie w akwarium.... nie długo wieksze - filtrujące... tylko ciekawe czy nie podzielą losu amano....?
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Razem z wielkoscia rosna szanse na przezycie :lol:
Wszystkie skorupiaki stanowia doskonale urozmaicenie diety Ja moim rybkom wpuszcze czasem red chery lub malutkiego raczka i nigdy nie widzialem niezadowolenia w ich oczach
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Tylko to moje urozmaicenie kosztowało 20 zł :) i poooooszłoooooo - musze krewetkarium mieć, to jest już pewne :)
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

A o to i historyczne zdjęcie:
Obrazek

I mam pytanie: czy hodował ktoś filtrujące z dużymi rybami / szczupieńczykami czy innymi agresywnymi ? :) chyba zaryzykuje ...
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Smialo jezeli sa juz troche wieksze!
Czesc Marcin!
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hej!
Apropos krewetek i agresywniejszych rybek: redy nie przetrwaly z samcem kakadu, jeszcze mlodym, przynajmniej nie wszytkie:) Uratowal je wyzszy zbiornik i paprotnica na powierzchni.
Po wpuszczeniu atyopsis, nawet (gdy jeszcze byly) to bocje sie ich baly, bo krewety po prostu na nie wskakiwaly :) Te atye ktore sa na gieldzie z odlowu, zazwyczaj sa na tyle duze, ze nie powinienes sie raczej niczego obawiac:)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
ODPOWIEDZ