żywy pokarm

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
matlog
Posty: 38
Rejestracja: 27 lut 2005 14:03

żywy pokarm

Post autor: matlog »

Czy przed podaniem żywego pokarmu nalezy go jakoś przepłukać czy można wlać cała zawartość woreczka do akwarium?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ja nie płukałem żywego pokarmu ale chyba przeciwskazan nie ma.Mówimy oczywiscie o pokarmie w 100% zywym nie np mrozonym.Tylko uwazaj z karmieniem zeby nie karmic za czesto tak raz na tydzien.No i nie płucz go wrzatkiem bo żywotnośc pokarmu drastycznie wtedy spadnie :lol: :lol:
Przemek
Raffy
Posty: 32
Rejestracja: 21 lis 2004 18:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: żywy pokarm

Post autor: Raffy »

matlog pisze:Czy przed podaniem żywego pokarmu nalezy go jakoś przepłukać czy można wlać cała zawartość woreczka do akwarium?
trzeba płukać, w woreczku jest taki syf ze .... ;/

Wlej zawartosc do sitka, lekko wodą o temp pokojowej przeplucz i do akwa :)
duuzo ryb :P
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

A czy nadal stosuje się żywy pokarm pod postacią tubifeksu, rozwielitek i oczlików?

Tubifeks (rureczniki) płukałem obowiązkowo. Zawsze było pełno badziewia, jak dałem nie płukany to miałem mętną wodę. Faktycznie raz w tygodniu i chwatit.

Pozostałych nie płukałem, tylko przecedzałem przez siatkę i wrzucałem sam plankton. IMHO można go dawać codziennie, problem mają ci z filtrami zewnętrznymi bo lubi zasysać. Ja na czas karmienia zakładałem taką specjalną końcówkę z siateczką, trochę z tym babrania było ale nie musiałem wyłączać filtra.
ODPOWIEDZ