apokalipsa w moim akwa 2

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
thomas41
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2006 11:41

apokalipsa w moim akwa 2

Post autor: thomas41 »

Dzisiaj sobie wstaje załączam swiatelko w akwa i widze że nie lecą bąbelki pobietrza i patrze zdechło 4 skalary 10 mieczyków 3 danio 1 brzanka rekinia :cry: 5 molinezji znowu apokalipsa zostały znowu kiryski i 2 małe skalary ,6małych gurami dwuplamistych ,akwa 120l skarary były tymczasowo do podrośnięciajuż wymieniłem membraneale ciekawe bo wymieniałem ją 2 dni temu temp 26 st C pH 7,45
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Witam po urlopie,

Thomas, jak na 120l to miałeś bardzo duże przerybienie. Ryby nie zdychają bez powodu, albo tylko dlatego, że na noc (tak zrozumiałam Twój post) zabrakło napowietrzania. Nie wiem, jaki masz filtr, ale postaraj się o inny, jeżeli w obecnym musisz często wymieniać części. Proponuję poza filtrem zastosować napowietrzanie z osobnego brzęczyka przez kostkę. Wtedy w przypadku rzeczywistego problemu niedotlenienia, zawsze jakiś ruch wody będzie, albo z filtra albo z kostki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Przy takim przerybieniu nawet pozadny filtr kubełkowy obawiam sie ze niewiele by pomogł :? a flitr jak pisała BARA trzeba u Ciebie rzeczywscie zmienic,choc i ty musisz zmienic swoje podejscie(nie przerybianie etc) bo inaczej nic z tego nie bedzie.
Pozdrawiam
Przemek
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hej!
:)
to napisz moze jakie rybki teraz zostaly w akwarium i jaka stosujesz filtracje, to bedziemy myslec dalej jak pomoc :)
Przegladniemy obsade, zaproponujemy modyfikacje itd... :) Jesli masz odpowiedni filtr do takiego akwa, to wystarczy tylko pozmieniac cos w obsadzie i powinno byc wszystko w porzadku i obejdzie sie bez dodatkowych kosztow na nowy filtr :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
thomas41
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2006 11:41

Post autor: thomas41 »

Zostaiłem 6 gurami i wszystkie kiryski filtr Aqua szut typ 600 i mam osobny brzęczyk napisałem przecież ,To nie wina brzęczyka tylko odkryłem że te [człwowieku to grozi ostrzezeniem] w wogociągach dolali do wody srodek do przeczyśczenia rur :evil: :twisted:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

żartujesz chyba, środek do przeczyszczenia rur do wody pitnej? nie wierzę.

Poza tym nic nie pisałeś o wlewaniu wody do akwa bezpośrednio z kranu... A przerybienie miałeś koszmarne. I w tym upatruję przyczynę.

a o osobnym brzęczyku nie widzę nigdzie informacji...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
thomas41
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2006 11:41

Post autor: thomas41 »

A czy w Aqua Szucie jest membrana
wymieniłem membraneale ciekawe bo wymieniałem ją 2 dni temu
ODPOWIEDZ