Rozmnazanie krewci

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dzimi
Posty: 34
Rejestracja: 09 mar 2006 18:52

Rozmnazanie krewci

Post autor: Dzimi »

Mam 2 pary krewci RED CHERRY i chciałbym wiedziec jakich potrzebują warunków do rozmnożenia sie Pozdrawiam dziimi
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Re: Rozmnazanie krewci

Post autor: McOmega »

Temp. ok. 25 st. C, 12 GH, 5 KH, pH 6,8 - 7,5. Wrażliwa na złe warunki wodne (związki azotu i miedzi).Temperatura jest wazna bo przy skokach temp moga miec problemy z utrzymaniem jajeczek,dibra filtracja.bujna rozlinnosc, wazne jest podloze,jezeli bedziesz mial podloze z piasku (lepsze dla krewetek) to moga powatac strefy beztlenowe, a i roslinnosc slabiej roznie,natomiast przy zwirku mlode krewetki moga wpadac miedzy kamyczki i w nastepstwie moga miec problem z wyjsciem.Co do rozlinosci to mozesz zalozyc krewetka trawnik.Zeby utrzymac dobra tem potrzeban bedzie ci grzałka najlepiej z termostatem.Krewetki Red Cherry rozmnazaja sie przez przeobrażenie niezupełne.Warto zopatrzyc sie w testy na azotyny itp.

Staraj się pisać po Polsku .... S. (tekst zachował formę oryginalną)
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

No nie, nie, nie... :) Jako doswiadczenie, to to czytac mozna, ale zeby taka rade dawac...? :D
Krewetki to bardzo delikatne stworzenia. Bardzo :) Nie przesadzam. Sa bardzo wrazliwe na wszelka chemie - woda w kranie, to mieszanina (nie owijajmy w bawelne) chemicznych syfow potencjalnie niebezpiecznych dla krewetek :)
Nie wspomne o chlorze :) O chlorze szkodliwym dla tak wysokich organizmow jak ryby, a co dopiero krewetki :)
Wiec moja rada :) Taka realistyczna :) Nie musisz sie bawic w pH, twardosci, zadbaj o odpowiednia temperature, najlepiej stala, jak najmniejsze stezenie zwiazkow azotu i nie dolewaj chemii do akwa, a wode daj odstana. :) O pH zadba jakis korzonek wrzucony do akwarium i wiecej nie trzeba.
Niektore krewetki duzo wytrzymaja, wiem z doswiadczenia, ale inne nie i radze na zimne dmuchac niz sie 'przejechac' i potem miec do siebie pretensje, ze sie czegos nie zrobilo, a moglo... :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
mankey
Posty: 6
Rejestracja: 17 sie 2006 18:29

Post autor: mankey »

Gdybym hodował CR lub WP to owszem bym pieścił wodę ile wlezie i dbał o parametry, uważał na miedz i związki azotu, podmieniał wodę co 3 dni itc. Ale jesli chodzi o red cherry, rainbow, tiger (czyli te najpopularniejsze) to nietrzeba się z nimi tak pieścić. Do akwa leje ODSTANY 24h kranovit o temeraturze pokojowej i jakoś żyją, nie zdechają, się rozmnażają i tylko patrzę samiczki noszące świerze jaja. Ostatnio tylko przesadziłem z oświetlniem bo dorobiłem 2 energooszczędne (w sumie 120W) i wywaliło mi troszkę glonów (przez brak CO2) ale z tego co widzę to do przyszłej soboty powinny się z nim uporać.
[Nieładnie... nieładnie...]

ps.mam kolegę który ma krewetkarium od 4 miesięcy i około 4 razy podmieniał w nim wodę. i to niejest baniak 300L ale niecałe 20L. Jest tam syf ale krewetki żyją mają się dobrze i jest ich coraz to więcej.
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

To teraz inna rozmowa :)
Jak napisales odstana, to sie czepiac nie bede :) Wczesniej tego nie bylo... :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Nie chodzi o styl pisania tylko o sam link.I tylko on został wyciety.
Pozdrawiam
Przemek
mankey
Posty: 6
Rejestracja: 17 sie 2006 18:29

Post autor: mankey »

dlaczego moje posty są usuwane! zamieściłem obrazek - zdjęcie mojego krewetkarium żeby udowodnić że na kranówie reż mogą żyć krewetki bez pieszczenia. post został usunięty! proszę o wyjaśnienia! i moje pytanie! - dlaczego posty NA TEMAT są usuwane?!!!!

edit : 5 sekund po poście
dopisane było do posta że zdjęcie niejest reklamą ani innym rodzajem spamu!
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

mankey nie usunałem posta,tylko link do forum na którym rzekomo sie znajdowało sie zdjecie.To po pierwsze,po drugie nie rób ze mnie wariata ze cos takiego dopisane było w poscie bo nie było tak samo jak domniemany obrazek okazał sie linkiem.Moze miałes zamiar to napisac tylko tak jakos wyszło ze nie napisałes co ? :wink:
P.s Pozatem jak chciałes pokazac zdjecie krewetkarium,tak trudno jest je wkleic na fotosik czy image shack :?:
Przemek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

mankey ostrzezenie za niekulturalne zachowanie i spam.Nie bede dyskutował z Toba do czego był to link bo wiem.Zażalenia do administracji.

mankey poprosił o bana wiec go dostał :wink:
Przemek
ODPOWIEDZ