Pytanie?

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Woojtek
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2006 19:23
Lokalizacja: Pyrzyce

Pytanie?

Post autor: Woojtek »

W moim akwarium (120l) Żyją rybki:
4x skalar
1x bocja wspaniała
1x glonojad (dosyc duzy)
3x danio (niezabardzo wiem jaki gatunek :()

Akwarium niedawno zrobiłem więc jest troche mało rybek :)

I pytanie czy dobrze karmie rybki?

Rybką daje tylko 1 raz dziennie (rano) podaje im robaki mrożone (Ochotka)
i Serca wołowe (mrożone) i 1 kostka czy daje im zadużo czy zamalo?
Kaper
Posty: 53
Rejestracja: 26 sie 2006 8:32
Lokalizacja: Nidzica

Post autor: Kaper »

A podajesz im suchy pokarm :?: Dla glonojada daj podgotowanej marchewki plasterek 0,5 cm, albo małą laseczkę brokuł, lecz musisz je wyjąć po 12 godzinach lun wcześniej (o ile jeszcze coś zostanie :wink: ), Ochotka i wołowe serce to bardzo tuczące pokarmy lepiej nie podawaj ich tak często, możesz podawać im też czarną larwę komara nie jest tłusta. Ryby bardzo ją lubią, przetestowałem na swoich :wink:


PS: A 4 skalary to nie za dużo jak na akwarium 112 l :?:
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Re: Pytanie?

Post autor: AMNESIAC »

Woojtek pisze:W moim akwarium (120l) Żyją rybki:
4x skalar
1x bocja wspaniała
1x glonojad (dosyc duzy)
3x danio (niezabardzo wiem jaki gatunek :()
Rybką daje tylko 1 raz dziennie (rano) podaje im robaki mrożone (Ochotka) i Serca wołowe (mrożone) i 1 kostka czy daje im za_dużo czy za_malo?
IMO taka obsada na 120L to nie jest wcale mało (na skalara to jest absolutne minimum, bocja wsp. jest stadna i docelowo to dla mniej za małe akwa, z ochotki radzę zrezygnować - jest toksyczna, a ryby akwariowe nie są przystosowane do trawienia białka zwierząt stałocieplnych (serce wołowe). Proponuję zmienić dietę na artemię i larwe czarnego komara. Jedna kostka rozmrożonej mrożonki jest wystarczająca przy tej obsadzie.
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
Awatar użytkownika
zuska
Posty: 145
Rejestracja: 22 sty 2006 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zuska »

Dawaj im jeszcze suchy pokarm np: płatki, granulat!
A z ochotki mrożonej bym zrezygnowała na rzecz atermi bo ochotka często roznosi choroby i różnego rodzaju robactwo! Przynajmniej tak słyszałam na tym forum ale niech się wypowiedzą spejaliści! od mrożonek!
Woojtek
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2006 19:23
Lokalizacja: Pyrzyce

Post autor: Woojtek »

zuska pisze:Dawaj im jeszcze suchy pokarm np: płatki, granulat!
A z ochotki mrożonej bym zrezygnowała na rzecz atermi bo ochotka często roznosi choroby i różnego rodzaju robactwo! Przynajmniej tak słyszałam na tym forum ale niech się wypowiedzą spejaliści! od mrożonek!

Mialem pielegnice jakiś czas temu dawałem im ochotke mrożoną i wszystkie ryby pozdychały ;/

A czarna larwa komara to coto jest mrożone? czy suchy pokarm dostane to w sklepie zoologicznym?

Po pierwsze uzywaj opcji zmien,po drugie popracuj nad swoja ortografią.Mod


[/quote]
IMO taka obsada na 120L to nie jest wcale mało (na skalara to jest absolutne minimum, bocja wsp. jest stadna i docelowo to dla mniej za małe akwa, z ochotki radzę zrezygnować - jest toksyczna, a ryby akwariowe nie są przystosowane do trawienia białka zwierząt stałocieplnych (serce wołowe). Proponuję zmienić dietę na artemię i larwe czarnego komara. Jedna kostka rozmrożonej mrożonki jest wystarczająca przy tej obsadzie.[/quote]


Ale w tym moim akwarium jest bardzo pusto wogóle mało rybek itd ;/
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Masz źle dobraną obsade,4 skalary to o 2 za dużo jak na Twoje akwarium,bocja jest stadna i tez za duza jak na Twoje akwarium i masz za mło danio(sa stadne).a co do pokarmu,najlepiej karmic solowcem,pantofelkiem,nicieniem mikro,oczlikiem.
Przemek
Woojtek
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2006 19:23
Lokalizacja: Pyrzyce

Post autor: Woojtek »

Owl pisze:Masz źle dobraną obsade,4 skalary to o 2 za dużo jak na Twoje akwarium,bocja jest stadna i tez za duza jak na Twoje akwarium i masz za mło danio(sa stadne).a co do pokarmu,najlepiej karmic solowcem,pantofelkiem,nicieniem mikro,oczlikiem.
Nigdy niesłyszałem o takich pokarmach jak ty mówisz :P nie_mam kasy na bocje umnie kosztuje 11zł sztuka ;/
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Woojtek - spraw sobie słownik ortograficzny zamiast rybek i tez bedzie pożyteczne. Bez urazy, ale cóż....

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Woojtek
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2006 19:23
Lokalizacja: Pyrzyce

Post autor: Woojtek »

Szkoda żę mnie niezaakceptowaliście na tym forum ;/
Wole rybki zamiast słownika!
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Mały OFT.ja załuje ze ty nie potrafiłes zaakceptowac regulaminu(orty,spam,plagiat).
Co do kasy na bocje to skoro jedna jest i tak za duza na Twoje akwarium to po kiego chcesz jeszcze je dokupować :?: :roll: Skalary 2 do oddania,duzy glonojad i bocja.
Przemek
Woojtek
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2006 19:23
Lokalizacja: Pyrzyce

Post autor: Woojtek »

lol oddam 2 skalary bocje i glonojada?? Zostanie mi 3 danio 2 skalary LOL?
W moim Akwarium jest tak pusto że wygląda to jak nic by tam niebyło więc chce dokupić troche rybek :P
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Tak a kupisz sobie rybki odpowiednie do swojego akwarium.A teraz koniec OFT.
Przemek
Woojtek
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2006 19:23
Lokalizacja: Pyrzyce

Post autor: Woojtek »

Kupie sobie takie jakie bede chcial :P
Kaper
Posty: 53
Rejestracja: 26 sie 2006 8:32
Lokalizacja: Nidzica

Post autor: Kaper »

A czarna larwa komara to coto jest mrożone? czy suchy pokarm dostane to w sklepie zoologicznym?
To jest mrożonka :wink:


A co do obsady jak żle ją dobierzesz i nie posłuchasz rad doświadczonych akwarystów tylko sprzedawców co nie znają cię na akwarystyce (nie chodzi mi o wszystkich :P ) to ci rybki mogą zachoriwać i może nawet zdechnąć (ja cię nie chce straszyć tylko tyle niedoświadczonych akwarystów już się poślizgnęło bo nie chciało słuchać rad i musiał robić restart)
ODPOWIEDZ