zywienie gupików

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Magda6lena
Posty: 41
Rejestracja: 19 lip 2006 20:48

zywienie gupików

Post autor: Magda6lena »

jeśli mam 6 gupików to ile razy w dniu sie powinno je karmić i czy powinno byc tego pokarmu dosyc duzo? nie chce ich przekarmić zeby mi popękały jakto gupiki podobno robią :roll:
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hej!
:)
Rybki karm nastepujaco: malymi porcjami kilka razy dziennie.
Pokarm powinien znikac od razu, a nie zalegac.
Na jednym forum przeczytalem: "zdrowa rybka, to glodna rybka" i zgodze sie z tym, bo w naturalnym srodowisku rybki nie moga liczyc na codzienna wyzerke:)
Jednak nie mowie tez o glodzeniu:)
Musisz probami wyczuc ta ilosc, jaka jest dla Twoich rybek odpowiednia, pare prob i dojdziesz do wprawy :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
mate64
Posty: 184
Rejestracja: 02 maja 2006 16:28

Re: zywienie gupików

Post autor: mate64 »

Magda6lena pisze:jeśli mam 6 gupików to ile razy w dniu sie powinno je karmić i czy powinno byc tego pokarmu dosyc duzo? nie chce ich przekarmić zeby mi popękały jakto gupiki podobno robią :roll:
jeśli masz 6 gupików to musisz je karmić szczyptami, zlaeznie od tego co masz. Zasada jest taka: karmisz tyle, ile rybki są w stanie zjeść od razu, kilka razy dziennie. Rybki będą sprawiały zawsze wrażenie głodnych, tym się nie przejmuj, tak ma być. Jesli je przekarmisz to tez będzie nie dobrze.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ja karmię swoje gupiki dwa razy dziennie (rano i wieczorem) taką ilością pokarmu, jaką mogą zjeść od razu. Czyli sypię troszkę płatków i patrzę, czy je zjedzą a potem dosypuję znowu trochę i to wszystko. Jeżeli pokarm zalega na dnie to znak, że pokarmu jest za dużo.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

Pamietaj tez o tym aby pokarm był urozmaicony nie karm ich ciągle tym samym bo to może prowadzić do braku witamin w organizmi i do krzywicy. Zaden pokar mimo iż pisza tak na opakowaniu nie dostarczy wszytkich potrzebnych do życia składników. Najlepiej jest mieć 3 rózne pokarmy i dawac ja na zmiane rano jeden wieczorem inny i na kolecje ostatni. Pamietaj też ze dobrze jest kupowac małe opakowani bo jak pokarm stoi długo zcatey to moze tracic swoje własciwosci. Co do dawkowania pokarmu nie chce sie powtarzac :wink:
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Nie bój sie pokarmow żywych, daj rybkom czasami rozwielitki, larwy komarów, ale unikaj rureczników, nigdy nie wiadomo gdzie były poławiane i co mają w sobie.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Bunny
Posty: 32
Rejestracja: 30 cze 2006 18:01

Post autor: Bunny »

ja zawsze dawalem moim rybkom rureczniki z pokarmow żywych :D
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Ja i tak nie mam zbytniego zaufania do rureczników, no chyba że pochodzą z pewnego żródła (moje rybki dostają raz na jakiś czas rureczniki pochodzące ze stawku w którym hoduje plankton)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Bunny
Posty: 32
Rejestracja: 30 cze 2006 18:01

Post autor: Bunny »

ale te ze stawku to sa mulaki, a nie rureczniki ;) rureczniki zyją w ściekach, zaneczyszczonych wodach ;)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

A czym sie te "mulaki" niby różnią od rureczników? Wyglądają i zachowują tak samo jak rureczniki.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
NapalonA
Posty: 12
Rejestracja: 23 sie 2006 13:29

Post autor: NapalonA »

Witam jestem nowy Niechce zakładać nowego posta więc się zapytam natym jakie jest dobre mrożone jedzonko dla gupików .




Ps. dlatego zadałem takie pytanie ponieważ jak karmiłem rurecznikami to niedawały sobie rady:) .
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Gupiki nie dawały sobie rady? Może nie skrobałeś kostki? Moje bardzo chętnie jedzą drobną ochotkę.

A co do żywienia to radzę poczytać posty założone przez Zuskę. Pytała o gupiki i platki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ