Kakadu - problem

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Kakadu - problem

Post autor: rohan »

Przez swoja nie uwage zabiłem moje kakadu :( Czyścilem akwa ,odmulałem i takie tam . Poprawiałem tez dyfuzor Tetry taki długi , zielony / Nie wiem w jaki sposób ale w srodku znalazło sie jedno moje kakadu ! Dzisiaj rano zauważyłem jego brak i jakie było moje zdziwienie kiedy znalazłem je w dyfuzorze . Koniec dyfuzora jest przy samym dnie wiec nie miala jak wyplynac .
No i teraz mam problem bo została mi tylko jedna samica . Nie wiem co robic . Chciałbym dokupic samca i zgodie z radami innych ze dwie samice . Tylko , że moje kakadu były juz dosyc duże a teraz jak dokupie to bedą malutkie . Czy to nie doprowadzi do jakichs problemów ? No i nie wiem czy wogóle mi sie to uda bo watpie czy te cymbały w sklepie wogóle sa w stanie odróznić samca od samicy . Co robic ?
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hej!
Ja mialem taka sytuacje: kupilem haremik 3 mlodziutkie samice po 2 cm i starszego, ale mlodego samca okolo 5cm. Wszystko bylo w porzadku :) potem pod moja nieobecnosc rodzice doprowadzili bardziej lub mniej swiadomie do jego smierci i zostaly samiczki. Kupilem wiec samca mlodziutkiego, mial 2-3 cm, samiczki zdazyly podrosnac do 3-3.5 cm. Na poczatku dostawal niezle baty, ale po tygodniu 'postawil' sie i ustawil odpowiednio chierarchie. Po tygodniu wszystkie samiczki pilnowaly juz zaplodnionej :!: (taki maly a wariot... :) ) ikry.
I tak to wyglada :)
Mysle, ze mozesz sprobowac, powoli sytuacja powinna dojsc do siebie, a jako rade dodam, zebys wstawil wiecej kryjowek - kokosow jako schronien, niz bedziesz mial kakadu, bo inaczej dorosla rybka moze sie zbyt panoszyc :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
ODPOWIEDZ