[90] ogólne

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

[90] ogólne

Post autor: Saddamek »

A więc pora przyszła na mnie :D

Akwarium 90 l, ogólne

Sprzęt:
filtr: Aquael FAT 0 (bueheh) - powolutku może nie długo jakaś kaskadka ....
światło: pokrywa samoróbka, 2x18 W PHILLIPS T8 - zabieram się do szukania czegoślepszego no i ... taniego
ogrzewanie: 80 W Aquael + termostat RT 2

Woda:
temp: 24-25 st C
pH 8 (:()
Tww: 10
Two: 14

od niedawna podmiana co tydzień 10 l z filtra RO ale dużo biegania za wodą

Flora:
Echidontorus species (?!) - to walek w sklepie, bo myślałem że one jest niska :D albo sam już sie pogubiłem w gatunkach
Riccia fluitans
Mikrosorium pteropus
Monosolenium tenerum (Pellia) (obrosła cały korzeń :) :)
Ceratopteris cornuta

Nawożone płynnym naowzem tetra plantamin, CO2 brak, światło 12-14 h ( zależy kiedy ide spać :?)

Fauna:
Epiplatys lineatus
Ancistrus dolichopterus
Atyopsis moluccensis (mój pupilek)


A więc, akwa w stanie rozwoju... powolnego ale rozwoju - niestety żeby tak od razu było wszystko figo fago to trzeba troszkę kasy, ale jestem dobrej myśli, teraz chcę zrobić porządek ze świetlówkami, no i między czasie chcę nieco zmienić parametry wody, a jak wszystko będzie tak jak powinno być to dojdzie jeszcze trochę roślin na tył (pewnie te same żabienice co są) - w miejsce paprotnic.
No i tyle, co du dużo pisać wszystko widać, w miarę zmian w zbiorniku będę dodawał nowe zdjęcia.
aaa i tło :D:D - to jest najlepsze - to czarne z tyly to cienka deska/płyta z tyłu szady pomalowana czarną emalią :D:D:D ehhh sie nie dorobiłem gładkiego foliowanego ;) dobra to nie długo hihi. Fotki średniej jakości robione na szybko. Bywajcie idę odmulać akwarium :)
pozdrawiam ;)

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ