Kiedy moje samiczki gupika zaczną rodzić!

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zuska
Posty: 145
Rejestracja: 22 sty 2006 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Kiedy moje samiczki gupika zaczną rodzić!

Post autor: zuska »

kiedy bedzie ich czas?
Obrazek
Awatar użytkownika
blood reven
Posty: 57
Rejestracja: 26 maja 2006 17:42
Lokalizacja: z Wrocławia pozdrawiam !

Post autor: blood reven »

cholera.przeciez było to pare tematów nizej!!
ludzie nie idzcie na łatwizne!
:x
:) :) :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zuska, sorki, ale my nie jesteśmy wróżbitami. Na Twoich zdjęciach widać ładne rybki (gratuluję jakości fotek) ale nic poza tym. Nie wydają się pękate, nie widać plam ciążowych. Obserwuj je dokładnie, sama zobaczysz kiedy samiczki będą bardzo grubiutkie. Jak zaczną pływać w pobliżu powierzchni, chować się od samców w roślinach pływających, to już będzie "ten" czas.

Z moich obserwacji: małe gupiczki muszą podpłynąć do powierzchni wody żeby napełnić powietrzem pęcherz pławny, więc najczęściej samice trzymają się u góry zbiornika. Moje gupiki nigdy nie traktowały młodych jak pokarm (nie wiem, dlaczego inni forumowicze tak piszą) więc rodziło się ich zawsze około 20. Maluchy sa bardzo wrażliwe na różnego rodzaju pasożyty, to na nich widać, czy w akwarium jest wszystko w porządku czy nie.
Samice rodzą najczęściej przy zgaszonym świetle, bo tak pewnie uważają, że jest bezpieczniej.

Gupiki Endlera, które mam u siebie od kilku miesięcy już się rozmnożyły i mam 7 dorastających maluchów. Tych rybek dopiero się uczę. Ale "zwykłe" gupiki hodowałam i rozmnażałam bardzo wiele lat, więc znam ich zachowania.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
zuska
Posty: 145
Rejestracja: 22 sty 2006 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zuska »

dzięki dużo mi pomogłaś! Poczekam cierpliwie!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zuska, gupiki masz fajowe! To z jednego sklepu czy kupowałaś w różnych? Dobrze jest, żeby samce były łączone z samicami z innego chowu, żeby nie rozmażać ich wstecz czyli w rodzinie. Stąd też nastaw się na konieczną wymianę samców lub samic, żebyś mogła mieć stale nową pulę genów.

Masz na imię Marta?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
zuska
Posty: 145
Rejestracja: 22 sty 2006 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zuska »

samce z innego źródla a samice z innego a młode jeszcze z innego
Awatar użytkownika
zuska
Posty: 145
Rejestracja: 22 sty 2006 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zuska »

Właśnie dzis zaczoł się poród jednej z samic odzieliłam już 9 małych do kotnika!
ODPOWIEDZ