Skalar przywódca

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Kaper
Posty: 53
Rejestracja: 26 sie 2006 8:32
Lokalizacja: Nidzica

Skalar przywódca

Post autor: Kaper »

Mam w akwa 4 skalary i łatwo zobaczyć który jest z nich przywódcą akwa (najładniejszy czyli mój uluiony :P ) boardzo dużo podruzł od monentu kiedy go kupiłem. I tu jest problem ponieważ inne skalary mało co podrosły bo on je odgania w czasie karmienia i sam z neonami i gupikami zjada, tylko nieraz coś pozostałe skalary skóbną :( . Od dziś zacząłem kurację wzrostową dla reszty skalarró wygląda ona tak :

1. Łapię terrorystę (tak go nazwałem :twisted: ) w siatkę.
2. Karmię reszte skalarów i inne ryby też :wink: .
3. Później wypuszczam terrorystę z siatki i on sobie jeszcze podję.

Co o tym myślicie :?: , czy to pomoże w wyrównaniu wzrostu wśród skalarów :?: Czy to możliwe, że to samiec i zaczyna już dominować :?:
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Hmm Twojametoda nie jest zbyt dobre bo ryba się stresuje. Możesz sypać pokarm w kilku miejscach :) w tym wypadku wszystkie ryby sobie pojedzą :)
Czołem :)
Kaper
Posty: 53
Rejestracja: 26 sie 2006 8:32
Lokalizacja: Nidzica

Post autor: Kaper »

Spróbuje dzisiaj zrobić tak jak mówiłeś możę się uda.
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

pytanie jak duże masz akwa to podstawa przy tych rybach
norma jesli o skalary najmocniejszy osobnik ma pierwszeństwo i tyle natury nie oszukasz :), a tak na marginesie to noeony i skalary to zły pomysł, za jakiś czas zaczną ci znikać neony :( niestety.

Brian dał ci dobrą rade choć przywódca i tak będzie gonił inne ryby ale te przynajmniej zdążą więcej sobie pojeść.
Twoja metoda jest zła nie tylko dlatego że męczysz rybe ale też temu że jeżeli osłabisz teraźniejszego przywódce to znajdzie sie inny silniejsz skalar i zajmie jego miejsce tak te rybki mają,
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Kaper
Posty: 53
Rejestracja: 26 sie 2006 8:32
Lokalizacja: Nidzica

Post autor: Kaper »

Ta metoda nie podziałała, ale co mam innego robić, bo w końcu zdechną mi skalary z głodu :(
ODPOWIEDZ