anubias niski pomocy!!

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

anubias niski pomocy!!

Post autor: dafik »

mam problem z anubiasem. Urosła duża roślinka więc ją rozsadziłem. Po kilku tygodniach zmieniałem wodę w całym akwa i zobaczyłem, że moje roślinki mają bardzo (nawet bardzo do25cm) długie korzenie co mam z tym zrobić??
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Re: anubias niski pomocy!!

Post autor: McOmega »

dafik pisze:mam problem z anubiasem. Urosła duża roślinka więc ją rozsadziłem. Po kilku tygodniach zmieniałem wodę w całym akwa i zobaczyłem, że moje roślinki mają bardzo (nawet bardzo do25cm) długie korzenie co mam z tym zrobić??
Wydaje mi się że brakuje im mikroelementów,stosujesz nawożenie CO2?Jeżeli nie to trzeba będzie o tym pomyśleć.Najprostrzym sposobem jest bimbrownia.Warto pomyśleć też o nawozach.
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Dafik,anubiasy nie powinny być sadzone w podłożu ale mocowane (najlepiej żyłką) na korzeniach i kamieniach, bo ich korzenie pobierają związki mineralne bezpośrednio z wody. Moje anubiasy, jeżeli mocuję je stosunkowo wysoko nad podłożem, mają długie korzenie spuszczające się w kierunku dna. Natomiast jednego przymocowałam do kamienia nad małą grotą i jest gęsto ukorzeniony ale korzenie oplatają kamień i nie są długie.

U roślin, które chcesz ponownie trzymać w zbiorniku przytnij korzenie do około 6cm.

Rozumiem, że pisząc o wymianie wody w całym akwarium masz na myśli restart?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Zacznij nawozić rośliny w akwarium, jeśli anubiasy będą miały odpowiednią ilosć zwiazków odżywczych to nie będą wypuszały takich długich korzeni.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ