Mieczyk w ciązy??

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Mieczyk w ciązy??

Post autor: mlody08 »

Mam mieczyczke ktora juz od dawna ma taki brzuch... od tygodnia... ale mam pytanie u mnie mieczyk juz praktycznie zdechł bo niewiem co mu jest opisałem to w dziale "choroby". Wracając to tematu. Zeby mieczyczka złożyłą ikre potrzebuje do tego samca>>??? Oto fotkipowiedzcie mi czy ona jest w ciązy????

Obrazek

Obrazek

jeżeli jest to co mam zrobić?? kupić zbiornik 30L grzałkę i filtr i tyle??
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

NIEWYTRZRYMUJE .... masz rybe i niewiesz nic o niej ?! to są żyworódki czyli młode rozwijają się w brzuchu samicy i rodzą na świat jako małe rybki.
Czy potrzebyje samca ? :lol: wiesz skąd się biorą dzieci ? ...
Wydaje sie że jest w ciąży a więc samca już nie potrzebuje, poczekaj, ciąża trwa kilka tygodni.
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Post autor: mlody08 »

jeny wiem ze to nie są np. gębacze tylko zyworodne ryby... ale chodzi mi czy samiec musi pomoc np. pomoc zeby inne ryby ich nie zjadły i podstawowe pytanie.. CZY ONA JEST W CIĄŻY!!!!!??? i ile młodych sie rodzi??
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

ZAPRASZAM TUTAJ

i tak an przyszłość ... zanim kupisz rybę dowiedz się czegoś o niej ;) - samca nie trzeba, on tylko zapładnia ew. zje potomstwo (wraz z mamuśką) tak więc zaarz po porodzie oddziel młode - kiedy poród ? nie wiem nikt nie wie, to jest kwestia kilku tygodni (4-5) i wielu czynników w akwarium, obserwuj. Młodych będzie od kilkunastu do kilkudziesięciu.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2006 15:46 przez Saddamek, łącznie zmieniany 1 raz.
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Post autor: mlody08 »

ale dałem fotki i pytam czy jest w ciązy nie???? !!!!!!!!!! a nie jakies mi tu google pokazujez....

PRZECZYTAJ DOKŁADNIE


a czy na fotkach ona jest w ciązy bo niewiem bo mam zamiar kupić jeszzce 30L akwa..

edytuj ... zapoznaj się z faq, regulaminem forum i działów.
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Hehe :lol: :lol: nazwy ryb się raczej nie odmienia. Nie ma czegoś takiego jak "mieczyka" jest samica mieczyka. Tak samo jak jest Księżniczka z Burundi to co facet to będzie Księżniczek z Burundi czy Księciu z Burundi?

Jeśli samica przy odbycie ma czarną plamke to znacz że jest w ciąży i niedługo może nastąpić poród.

P.s
A w dodatku chciałeś "hodować" paletki ...
Czołem :)
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Post autor: mlody08 »

hehe ok "Samica MIeczyka" :) ZApamietam ;) ok zobacze czy ma plamke ale brian ze zdjęcia mozesz coś wogole powiedzIec??
P.S ale powiedziałem ze nie bede hodował to była zbut pochopna decyzja i dletego spytałem was specjalistow ;) i dobrze ze nie kupiłem ;:)
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Raczej nie bo fotki są rozmazane i mało co widać. Może być w ciąży ale tak samo może być przekarmiona i ma wydęty brzuch.
Czołem :)
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Właśnie Brian > http://akwaforum.pl/viewtopic.php?p=29056#29056 tyle że kolega nie raczy nic napisać ...
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

mlody 08!
Ty widze potrafisz wszystko sobie tak obracac jak potrzebujesz!!!
Piszesz...
Zeby mieczyczka złożyłą ikre potrzebuje do tego samca>>??? Oto fotkipowiedzcie mi czy ona jest w ciązy????
Wiec dostales odpowiedz od Saddamek, ze to zyworodki i ze one nie skladaja ikry... Ty zas...
jeny wiem ze to nie są np. gębacze tylko zyworodne ryby...
.
Wiec jezeli wiesz to czemu takie podstawowe zeczy pytasz?
Czy jest w ciaza czy nie okaze sie za kilka lub kilkanascie dni!
Ponadto samiczka powinna miec plamke ciazowa...jezeli ja ma to jest w ciazy?!?! I prosze nie unos sie tak!!! Uzerzy zwracaja Tobie uwage i pomagaja a Ty...
a nie jakies mi tu google pokazujez....
. A jezeli chcesz trafnej odpowiedzi...to zrob zdjecia nie plamy!
Czesc Marcin!
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Post autor: mlody08 »

ona ma 2 czarne plamki ale mało widoczne takie 1mm z jednej i z drugiej stronki czy to oznacza.....
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jeżeli twoja samica mieczyka ma jedną ciemną plamkę w okolicy odbytu tu jest to plama ciążowa. Pojawia się w drugiej połowie okresu ciąży i ciemnieje aż do porodu. Napisałeś, że samczyk zdycha. Nie wiadomo,co mu jest. Może samiczka też jest chora, albo jak to już zostalo Ci zasugerowane: przejedzona?

Proszę, opisz trochę swoje akwarium i panujące w nim warunki: jakie masz ryby, jaki sprzęt, jakie parametry wody i litraż zbiornika. Wtedy cokolwiek będziemy mogli Ci pomóc, choćby w dziale "choroby".
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
dread5
Posty: 25
Rejestracja: 21 lip 2006 8:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dread5 »

a czy to przypadkiem nie jest platka ktora ma z natury wielki brzuch???
hmmmmm bo samica mieczyka jest troche dluzsza
a poza tym jak mieczyk z platka sie skrzyzuje to wychodzi cos dziwnego :)
akwa 63l, duzo roslinek, maly zameczek, kokos i wyglada fajnie
ODPOWIEDZ