Nowe akwa 200L..

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Nowe akwa 200L..

Post autor: mlody08 »

Witam was ponownie... POwiem wam szczerze ze akwarystyka strasznie mnie wciągła.. Mam takie do was pytania..
Mam zamiar kupić akwarium 200L i tak:
1. Jakie moge w nim trzymać rybki i ile ich moze być
2. Jaki filtr i grzałka
3. Ile mnie to bedzie wszystko kosztowało z rybkiami ktore podacie roslinkami itp (mniej więcej ile trzeba mieć w kieszeni zeby wybrać sie do sklepu)
4. Czy to co teraz mam akwa (50L) i wszystkie ryby moge sprzedać w sklepie? Ile mniej wiecej za nie dostane i czy wogole przyjmą akwa i rybki go mam go około 4 miesięcy
5. Czy ten filter FAN 1 PLUS moge zostawić czy kupić FAN 2??

Kierujcie wszystkie uwagi wady zalety itp. czy kupowac czy nie...mam dopiero 100zł (zarobiłem to w 4 dni ;))
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2006 22:14 przez mlody08, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam,tutaj masz kilka odpowiedzi na Twoje pytania:
viewtopic.php?t=1778&highlight=
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Post autor: mlody08 »

ale to nie odpowie mi na wszystkie moje pytania.. Napiszcie mi .. co i jak
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

ad1. na to pytanie nie potrafie zbyt dobrze odpowiedzieć, ale bym powiedział, że ok 20 neonów Innesa by tam mogło pływać, 10 kirysków i np. 2-3 parki ramirezek lub pielęgniczek kakadu
ad2. grzałka 150-200W(zalecają 1W/litr) by była odpowiednia
ad3. akwarium ok 200-250 zł, pokrywa na nie następne 200 (chyba, że sam ją zrobisz) rybki ok 80-100 zł, rośliny... nie wiem to zależy gdzie i jakie rośliny kupujesz, w jednym sklepie zapłacisz za roślinke 20 zł a w innym 5zł
ad4. nie wiem czy w sklepie bedą chcieli kupić rybki
ad5. zostaw ten filtr (filtr mechaniczny) i dokup do niego filtr kubełkowy o dużej pojemności (filtr biologiczny), ewentualnie możesz zrobić coś takiego: zamontujesz tylko filtr kubełkowy (nie montujesz tego FAN1) i na jego wlocie zamocujesz dużą gąbke (bedzie wychwytywać grubszy brud i wtedy złoże biologiczne nie będzie wymagało tak częstego czyszczenia)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Post autor: mlody08 »

dzieki ja zastanawiam sie nad hodowlą skalarów.. miały być paletki ale za drogie i trudne w hodowli... tak włąsnie liczyłem ze około 500 zł jeszzce 400zł i bedzie git :):) tak patrzyłem na allegro to pokrywa i akwarium kosztuje razem 320 - 400zł + koszt przesyłki 40 zł :/
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Jeśli interesują Cie skalary, to do tego akwarium bym kupił 6 sztuk, poczekał aż dobiorą sie pary i potem bym zostawił tylko 2 pary a pozostałe bym oddał komuś
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Ja na Twoim miejscy zostawił bym sobie to akwarium z całym osprzętem. Może się ono przydać w wypadku choroby jako szpital, albo gdy urodzą się małe itp.

Ja stawiam że potrzeba Ci około 800 zł tak lekko.
baniak - ok 200zł
filtr - ok 250zł
grzałka - 50zł
pokrywa - ok 100zł
ryby, rośliny i korzenie 70zł
do tego żwir i inne pierdoły i wyjdzie 800 zł jak nic a nawet może być mało jeszcze.
Jako fitlr to nie bawił bym się w jakiś wewnętrzny itp. tylko najlpiej do takiego baniaka kupić kubełek na wlon założyć gąbke a do filtra keremzy, biobale, torf i wate akwarystyczną.

Jeśli w 4 dni zarobiłeś 100 zł to przy dobrych wiatrach po około 2 miechach masz około 800zł. Przez ten czas poszerzysz swoja wiedze o akwarystyce itp. więc czas nie bedzie stracony.

Czołem
Czołem :)
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Post autor: mlody08 »

To ten filtr aż taki drogi? :shock: ale to akwa co mam to mam zamiar sprzedać i kupić 30 L beż pokrywy wyjdzie mi to na lepsze a dla paru chorych lub ikry powinno wystarczyc 30 L nie? a pozatym zarobie na akwarium zostawie ten filtr co mam i grzałek też sobie zostawie i dokupie tylko akwa bez pokrywy no chyba ze niezbędne jest swiatło (raczej tak) Zastanowie sie z tym ale w akwa dla ikry lub chorego osobnika jest potrzebne napowietrzanie i grzałka i to chyba wszystko wiec sie zastanowie...
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Jak chcesz to możesz zrobić i tak.
No kubełki są drogie, ale za to o wiele lepsze od zwykłych filtrów.
Pokrywe możesz zorbić sam i wyjdzie Cię wtedy owiele taniej.
Było o tym w dziale "Autorskie rozwiązania"

Czołem
Czołem :)
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Post autor: mlody08 »

Wiesz szczerze to raczej nie dał bym rady zrobić takiej pokrywy... wiesz ja pjde skosze u babki trawe i zarobie w miesiąc na pokrywe :):) jeszzce coś rodzice rzucą i gitara także dzieki za porady. ALe jeszzce jedno pytanie czy ten filt kubełkowy czym sie óżni od zwykłego (oprocz ceny) :):
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Z ta pokrywą to może Ci np. ojciec/wujek/dziadek pomóc, to wcale nie takie trudne zrobić pokrywe na akwarium.
Z taką pokrywą jest 2-3 godziny roboty, deski pociąć, poskręcać/posklejać, oszlifować, nastepnie to trzeba pomalować dobrym lakierem i ewentulanie okleić z zewnątrz jakąś tapeta samoprzylepną (w środku musi byc wyklejona czymś co dobrze odbija światło).
Potem tylko musisz zamontować oświetlenie i pokrywa gotowa.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Post autor: mlody08 »

też prawda zobacze co sie da zrobic ojciec mi pomoże ;)
ODPOWIEDZ