mega problem

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zablokowany
major160
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2006 1:14

mega problem

Post autor: major160 »

witam wszystkich mam mega problem posiadam akfarjum 120 litrowe od moemtu jego zakupu ciągle mam zieloną wode co zmienie wode minie tydzień i momentalnie mentnieje i robi się zielona do tego zestawu posiadam zewnętrzny filtyr fluval 104 nie mam żadnych rosiln ani kożeni. Po dłóższej walce z tym glonem postanowiłem wymienić całe wyposażenie akfarjum czyli wymieniłem cały grysik usunołem stare kamienie i wstawiłem rafe koralową zasuszoną aby tego było mało wymieniłem wszystkie filtry .W pokrywie posiadam jedną lampe wybarwiającom a drógą zwykłom światło w niej pali się ponad 12 h w wodzie nie zostają nigdy resztki poarmu światło słoneczne nie dociera do akfarjum dodam iż owy glon nie osadza sie na szybach ani na ozdobach .mimo iż wszystko zostało wymienione znowu zaczynaja występować wyżej wymienione objawy co mogę zrobić aby zlikfidować ten problem z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
robertj
Posty: 37
Rejestracja: 01 lut 2006 23:06

Post autor: robertj »

Jaka jest obsada akwarium? Ile czasu minęło od założenia akwarium? Jaki jest poziom NO2, NO3?
Na dzień dobry możesz skrócić czas oświatlania akwarium. I zbadać poziom azotanów.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Witaj, ufff...przeczytałem i tak zgadza się faktycznie masz mega problem, pierwszy z ortografią, az nie mogłem zrozumieć w czym rzecz i co to z słowa. Po pierwsze zanim nastepny swoj tekst wstawisz na forum, wklej go do worda, sprawdz pisownię i potem to umieść lub zajrzyj przed umiesczeniem do słownika.

Teraz do rzeczy bez sensu jest rafa koralowa w takowym akwarium, nie rozumiem to akwa slodkowodne zapewne, wiec nie rozumiem. Po drugie to co oprócz wody masz jeszcze w tym akwarium skoro nie ma korzeni, ani roślin. Po trzecie czy filtr pracuje 24h na dobę i po czwarte czy akwarium nie stoi na nasłonecznionym miejscu, gdzie promienie słoneczne wpadają bezpośrednio przez szyby akwarium do wewnętrz.
I na koniec bo domyślam się jednak, że masz jakieś tam jednak ryby to pytanie ile i jakie. Na poczatek skrociłbym długośc oswietlenia do 9-10h. Czekam jednak na podanie informacji dalszych.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Stary rekin
Posty: 112
Rejestracja: 05 mar 2006 23:17

Post autor: Stary rekin »

Wydaje mi się Mireks, że to dziecko neostrady, bo aż takich błędów nikt nie robi. :?
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

major160 mój drogi widać, że chyba nie "czytaty i nie pisaty" więc i o rybkach pewnie z pewnością podobnie. Bez komentarza.
Per aspera ad astra

Obrazek
robertj
Posty: 37
Rejestracja: 01 lut 2006 23:06

Post autor: robertj »

Wątek forum zmienił się w wątek ortograficzny. Charakter błędów może sugerować dysleksję autora. Nie jest to równoznaczne z nieuctwem, analfabetyzmem. Wśród znanych dyslektyków byli Leonarno da Vinci, Kristian Andersen, Winston Churchill. Trochę tolerancji. Po uwagach o ortografii major160 najwyraźniej zmył się z forum.
Pozdrawiam,
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

I dobrze, chwała mu za to że się zmył. Jak mówimy, tak robimy, więc niech robi źle gdzie indziej. A dysleksja, dysortografia w dzisiejszych czasch przy możliwościach elektronicznych, gdzie tekst wstawiamy na forum internetowym jest dobra tylko na Gierychowskiej maturze. A jeśli nie chciało mu się sprawdzić co napisał, znaczy że niechluj i leń, więc szkoda z nim gadać i czasu na doradzanie.
Per aspera ad astra

Obrazek
Zablokowany