Czy rośliny w akwarium mogą kwitnąć???

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ZICC
Posty: 23
Rejestracja: 07 lut 2006 20:42
Lokalizacja: Tarnów

Czy rośliny w akwarium mogą kwitnąć???

Post autor: ZICC »

Mam taką oto roślinkę:

Obrazek

Obrazek

i ostatnio roślinka ta zakwitła, wypuściła taką dłuuugą łodygę, a na niej wyrosły białe... kwiatki?!
Czy ktoś wie co to za roślinka, czy roślinki w akwariach kwitną ? itp

Obrazek

Obrazek
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Oczywiście że rośliny kwitną w akwariach. Z tej łodygi w miejscach gdzie są kwiatki będą nowe roślinki (szczepki). Więc poczekaj aż odpowiednio urosną i się ukorzenią. Jeżeli chcesz mieć dużo nowych to nie pozwól by ta łodyżka wyrosła ponad powierzchnię wody bo uschnie ( kwiat lotosu jako jeden z nielicznych kwitnie ponad powierzchnią a większość innych kwiatów ponad powierzchnią tylko usycha).

A ta roślina to Echinodorus czyli żabienica
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

A jakie masz parametry wody, jakie oświetlenie chodzi mi o przelicznik ile Watów na litr wody, czy nawozisz jeśłi tak to czym i jak długo oświetlasz zbiornik?
Czołem :)
ZICC
Posty: 23
Rejestracja: 07 lut 2006 20:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ZICC »

Heh, mam tylko 2x18W w tym jedna jakaś taka podkreślająca kolor czerwony, świecę od +-8 do +-21, czasem dolewam Plantamin z Tetry, a roślinki rosną jak oszalałe, i co jakiś czas muszę je przetrzebiać...
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

A ilo litrowe masz akwarium bo tego nie piszesz?
Czołem :)
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Post autor: mlody08 »

z fotki wnioskuje ze trzymasz skalary z neonami :):) i jak nie brakuje Ci neonow?? :)
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

mlody08 no a co dziwnego w tym, że neony pływają ze skalarami ?? Jeśli były chowane od maleństwa razem z małymi skalarami no problem :)

PS. A rośliny w akwa jak najbardziej kwitną. u mnie naprzykład anubias non stop :)
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

W moim akwarium (pod wodą) anubias kwitnie regularnie(raz w miesiącu), w paludarium (tan anubias rośnie nad wodą) częściej kwitnie (wiosną i latem nawet co 2 tygodnie), jego kwiaty mają całkiem fajny zapach (podobny do miodu)
Tak więc to nic dziwnego ze roślina zakwita w akwarium, to jest znak, że wszysko jest ok i rośliny mają sie dobrze.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ZICC
Posty: 23
Rejestracja: 07 lut 2006 20:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ZICC »

Akwarium narożne 225l , a skalarki pływają sobie z neonkami i mam nawet brzanki sumatrzańskie i jakoś nikt nikogo nie gryzie :)
ODPOWIEDZ