Jaki filtr??

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamil50
Posty: 77
Rejestracja: 03 wrz 2006 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Jaki filtr??

Post autor: kamil50 »

Niewiem jaki filtr kupić do ok. 500l akwa. Jakis cichy i bardzo wydajny.
Jak by było możliwe to poprosze o fotke tego filtra i jaka jest cena. Za wszystko dziękuje.
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki filtr??

Post autor: McOmega »

kamil50 pisze:Niewiem jaki filtr kupić do ok. 500l akwa. Jakis cichy i bardzo wydajny.
Jak by było możliwe to poprosze o fotke tego filtra i jaka jest cena. Za wszystko dziękuje.
Może filtr zewnętrzny TETRA TEC EX 1200?
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
witkacy
Posty: 112
Rejestracja: 03 sie 2006 9:36

Post autor: witkacy »

używam filtr tetra EX1200 i jestem zadowolony cena na alegro około 380zl
w sklepie 450zł
akwa 375
tetra Ex 1200
Unimax1000
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Osobiście polecam filtry Tetry (podane w powyższych postach). AquaEl'a nie polecam. Miałam filtr z tej firmy i nie dość że musiałam wymienić trzpień ( co wiązało się z odłaczeniem filtra na około dobę) to dwukrotnie zalał mi szafkę i podłogę ( filtr się rozszczelnił - wina uszczelki). I nie jestem jedyną osobą niezadowoloną z kubelka Aquaela. Nie wspomnę o trudności odłączenia i przyłączenia zaworów od filtra.
Teraz mam Tetratec Ex 1200 i tetratec Ex 600 i jestem z nich zadowolona. W Aquaelu woda po ruszeniu rączką (wg instrukcji) nie zasysała się. W Tetratecu wystarczyło 2-3 razy nacisnąć specjalny przycisk by zalać i odpowietrzyć kubeł (zaznaczam że kubeł był w środku suchy, nie było w nim ani kropli wody!). Kolejny plus jaki przemawia za Tetratec to deszczownia. Jest przeźroczysta dzięki czemu widać ile jest w niej osadu czy glonów.
ODPOWIEDZ