Chyba rybia ospa

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotrek88
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2006 10:55
Lokalizacja: kozizad

Chyba rybia ospa

Post autor: piotrek88 »

Witam
Zauwazylem u kilku moich rybci piale kropki ktore wygladaja mi na rybia ospe, kropki ma kilka neonkow 2 kosiearki i akary. Podalem ZIELEŃ i podnioslem temp o 4oC. Pomozcie mi zeby jak najszybciej wyleczyc rybcie bo na tygodniu zamierzam wpuszczac paletki :lol:
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Tak, byc moze to ospa, najlepsze na to jest ichtiosan. leczenie tym preparatem przynosi szybkie pozytywne skutki. Jednakże obawiam się, że wpuszczenie paletek po tygodniu nie bedzie zbyt rozsądne. Odczekaj troche, wylecz ryby, ustabilizuj parametry oczyśc wode z chemii i wtedy myśl o paletkach. polecam ta droge szkoda ryb.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
piotrek88
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2006 10:55
Lokalizacja: kozizad

Post autor: piotrek88 »

mireks napisz mi dokladniej ak go zastosowac. Czy nie bedzie zle jak zastosuje go po wczesniejszym podaniu ZIELENI ?
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No tak, zasadniczo nie nalezy mieszac żadnych medykamentow. jednakże myślę, że w tym przypadku i przy tej chorobie nic sie takowego nie stanie, gdyż preparat ten także zawiera zieleń malachitową. Ichtiosan nabywasz w sklepie akwarystycznym i podajesz zgodnie z zaleceniem na opakowaniu w dawce leczniczej. Dokładnie jest opisana jaka ilośc na jaką ilośc wody. preparat ten własnie przystosowany jest do zwalczania kulorzeska ( Ichthyophthirius multifiliis), który powoduje rybia ospę. Kurację stosujesz 3 dni (w pozostałyuch 2 dniach zmniejszasz nieco dawkę), oczywiście nieco możesz podniść temperature wody i jak to mozliwe dobrze napowietrzasz akwarium. Efekty powinny być juz widoczne na drugi dzień.
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ