pokrywa i oświetlenie

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
trambi
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2006 20:24

pokrywa i oświetlenie

Post autor: trambi »

witam.
mam akwa o poj. 60 l z oryginalną pokrywą i oświetleniem ( 1 x 15 W ).czy jedna świetlówka starczy na moje akwa? ewentualnie czy można przerobić tą pokrywę na dwie świetlówki ( akwa jest panoramiczne a pokrywa jest 60 x 30 cm)? W jaki sposób to można przerobić ?
Jeszcze jedno pytanko - co sądzicie o oświetleniu nocnym Led? czy warto to zakładać?
w akwa mam księżniczki z burundi, 2 roślinki i piaskowce.
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

2 roślinki -jakie? zobacz jakie one mają wymagnia świetlne

i jeszcze jak to świetlówka zwykła czy akwarystyczna

Opcja zmień, nie piszemy posta pod postem
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

zdecydowanie jedna nie starczy miałem małe akwa 45 z taką świetlówką i rośliny zdychały spróbuj z 2 3 (jeżeli się zmieszczą)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: pokrywa i oświetlenie

Post autor: chemik4 »

trambi pisze: Jeszcze jedno pytanko - co sądzicie o oświetleniu nocnym Led? czy warto to zakładać?
Nie.
Ryby i rośliny potrzebują odpoczynku, więc w nocy musi być ciemno w akwarium.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
trambi
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2006 20:24

Post autor: trambi »

jaka świetlówka to jest to nie wiem bo była już w pokrywie w komplecie a jeżeli chodzi o roślinki to sa to jakieś anubiasy
a4
Posty: 35
Rejestracja: 27 mar 2006 22:13
Lokalizacja: Radom

Post autor: a4 »

Czy świetlówka starczy czy nie to sam będziesz wiedział. I nie słuchaj odpowiedzi typu niestarczy na pewno. Komuś na pewno mogła niestarczyć tobie może okazać się w zupełności. Wg mnie najważniejsza jest taka ilość światła która pozwoli ci mieć stabilne akwarium, przy warunkach, parametrach wody, bez glonów i ładnym efekcie wizualnym. Efekt wizualny ocenisz sam czy pasuje ci światło, kolorystyka akwarium. A to że rośliny nie będą rosły to niekoniecznie musi być oznaka niedoboru światła. A może się okazać że przy tym świetle, roślinach które posiadasz i warunkach panujących powstanie stabilny zbiornik bez glonów cieszący oko.
Ja ciągle tocze walkę z glonami i w bardzo krótkim czasie posiadania akwarium widziałem już chyba wszystkie możliwe glony i jeszcze te których nikt nie widział i nie miał ;). Nawet glony listki mi zaczęły puszczać. Oświetlenie mam w normie z CO2 kombinuje, ITD ITD ..... a jednak glony glony i glony. Teraz mam przynajmniej świadomość skąd się biorą i gdzie popelniam błędy ale uwierz to nie jest proste i twierdzenie zamało światła jest bardzo spłycone.
Troche zabardzo się rozpisałem.
ODPOWIEDZ