jakie rosliny

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
nowy_nh
Posty: 10
Rejestracja: 12 paź 2006 9:56

jakie rosliny

Post autor: nowy_nh »

Mam taka sprawę chciałbym zapytać bardziej doświadczonych akwarystów jakie roślinki kupic do akwarium bo wszystkie jakie miałem po jakimś czasie zdychały akwarium mam ok 1 miesiąc i tylko anubias rośnie mam słabe światlo ale mam pokrywe i musze ja przerobić ale to w pozniejszym czasie napiszcie mi prosze jakie roslinki potrzebuja nie duzo swiatla ja mam na 70 litrow marne 15 wat z pokrywy :(tragedia !! jak ja kupowałem nie bylem świadom ze oświetlenie jest tak wazne wymiary akwarium to 74x29x34 z góry dzięki
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Źle myślisz - wpierw weź się za światło a póżniej dobierzesz rośliny :) bo tak to tylko zmarnujesz kase tak jak ja kiedyś.
Przydało by się 2 x 18 W ( a jak nie to chociaż jeszcze jedno 15 W tak aby mniejsze koszty były) - było by idealnie nieco powyżej 0,5 W na litr wody, ale nie samym światłem rośliny żyją... do tego CO2 i inne składniki i w miarę przyjazne parametry wody ....

Myślę że jak postarasz się przynajmniej lepsze światło to będziesz mógl mieć rośliny jakie zapragniesz :) Teraz możesz się pokusić o niby mało wymagające kryptokoryny .... ale ....
pozdrawiam
ODPOWIEDZ