czarna kropka na neonku

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ellma
Posty: 74
Rejestracja: 19 lut 2006 9:38
Lokalizacja: Warszawa

czarna kropka na neonku

Post autor: ellma »

Witam! moze ktoś z Was sie kiedys z tym spotkał, bo ja niestety nigdzie nie moge nic znalezc na ten temat... otoz kupilam dzis neonki i jeden z nich ma dziwną czarna kropke ok 1 mm na na jedenej stronie grzbietu, leciutko wypukłą... poza tym zadnych innych objawow chorobowych, nie wiem co z nim zrobic, czy to jakas zarazliwa choroba, a na kwaranntanne niestestety nie mam warunków - tylko jedno akwa:(

Pozdrawiam
Lucas.discus
Posty: 7
Rejestracja: 21 wrz 2006 10:53
Lokalizacja: Pilawa

Post autor: Lucas.discus »

prawdopodobnie to jakis pasozyt, najlepiej jednak byloby, gdybys umiescila zdjecie tego czegos...
ellma
Posty: 74
Rejestracja: 19 lut 2006 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ellma »

Nie wyglada mi to na pasozyta, myślę ze to jakaś zmiana barwnikowa, rybke oddalam znajomemu do kwarantanny, teraz gdy sie odstresowała po transporcie i nabrała swoich naturalnych kolorow - czarna plamka jest prawie niewidoczna, poprostu taka to juz chyba skaza. Ale dzieki za odpowiedz.

Dodam jeszcze ze to jest neon zielony (Paracheirodon simulans), ale to chyba nie ma wiekszego znaczenia.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

ellma pisze:myślę ze to jakaś zmiana barwnikowa
No właśnie a to jest tylko objawem choroby .... podaj parametry wody, napisz więcej o akwarium wg. wzoru który jest w tym dziale...
ellma
Posty: 74
Rejestracja: 19 lut 2006 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ellma »

Saddamek pisze: podaj parametry wody, napisz więcej o akwarium wg. wzoru który jest w tym dziale...
chyba nie ma sensu podawac parametrow i info o moim aqwa bo rybka nawet w nim nie była ,a w sklepie nie mam pojecia jakie są.
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

ellma pisze:a w sklepie nie mam pojecia jakie są
To nie daj takim więcej zarobić :? ...
ODPOWIEDZ