Wybór oświetlenia

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

mucja
Posty: 12
Rejestracja: 30 sie 2006 16:08

Re: odp. - świetlówki

Post autor: mucja »

Pawello pisze:Czesc, widze ze jak ja juz słodko spałem to tu sie toczyła niezła dyskusja:P,
Dzieki jeszcze raz wszystkim za pomoc i zainteresowanie myśle ze napewno wybiore odpowiednie świetlówki i nie będe kierowac sie pięknością światła tylko odpowiednimi własciwościami jakie one niosą dla roślin i rybek w akwa.

PoZdRaWiAm GoRąCo! :wink:
Witam
Widzę ze temat świetlówek to gorący temat na forum, ale mam sam problem jak Pawello z doborem świetlówek do swojego akwarium.
Mam akwarium 200 litrów o wymiarach 100x40x50 cm, z pokrywą z dwoma świetlówkami o mocy 30 W każda, czyli typowy standard sprzedawany w sklepach. I tu zaczyna się problem, wiadomo ze te oświetlenie będzie za małe dla wymagających roślin (magiczne 0,5 W na litr), ale ze na razie przeróbka pokrywy nie wchodzi w grę i musze zostać przy tym, co mam. W sklepach akwarystycznych polecono mi świetlówki Hagena o następujących kombinacjach:
POWER-GLO + AQUA-GLO lub POWER-GLO + FLORA-GLO
Stąd moje pytanie, jaka kombinacje świetlówek polecacie? Wiem ze są to drogie świetlówki, ale zarezerwowałem kilka złotych na nie (wreszcie to tylko dwie a nie cztery czy więcej), a może polecicie mi inną kombinacje świetlówek? Do świetlówek będą założone odbłyśniki, co da dodatkowa ilość światła.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Obie kombinacje są poprawne i jedna i druga. Jeśłi oczywiscie chcesz wejśc w świetlówki Hagena, jak czytałeś co niektórzy twierdza ze to swietlowki uliczne...zatem Twój wybór. Ja posiadam osobiscie Power + Aqua.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
mucja
Posty: 12
Rejestracja: 30 sie 2006 16:08

Post autor: mucja »

No właśnie, ogólnie to Hagen jest uważany za drogi produkt, ale mam tylko dwie świetlówki to 100 zł przeżyje :D . w moim przypadku poprostu chciałbym wybrać świetlówki przy których bym mógł chodowa jak najbardziej wymagające rośliny. wiem ze ogólnie nie będę mógł hodować tzw. roślin czerwonolistnych. ale to moja początki i bedzie lepiej :D
A co sadzisz o połączeniu Flory GLO (pierwszy plan jako świetlówka typowo roślinna) i do tego i philips tld 965 ? (podobno nie drogi i dobry).
Akwarium ma być z neonkami i innymi ładnymi rybkami :D
PZDR
Mucja
Pawello
Posty: 38
Rejestracja: 29 paź 2006 19:54

Zestaw świetlówek

Post autor: Pawello »

Czesc, no i wybrałem sobie świetlówki:)... na tył obudowy dałem FLORA(fioletowa wybarwia rośliny, częściowo ryby) a na przód OCEANIC NATURA(lekko żółta głównie dla ryb, i podobno zapobiegająca powstawaniu glonów). Obie mają po 18W. Myśle ze dobrze wybrałem teraz tylko czeka mnie założenie akwa(bo nowe kupilem 126L).

PoZdRo.
ODPOWIEDZ