filtr do 200l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
orsetta
Posty: 13
Rejestracja: 30 paź 2006 21:13

filtr do 200l

Post autor: orsetta »

zakładam właśnie nowe akwarium 200l. jaki filtr powinnam umieścić?
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Do takiego Baniaka to juz lepiej kupic kubelkowy. Tetra ex 700 jest napewno odpowiednim!
http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=1225
Tu znajdziesz zapewne wiele na ten temat...
Jest to naprawde super filtr!
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Hmm no wiesz ja myśle, że jakiś kolorowy.

A tak serio to weź poprzeglądaj tematy któe już były na temat filtrów i gdy będziesz miała wątpliwości to pytaj.

Napewno powinien być to filtr kubełkowy, polecam Terea EX 700.
Czołem :)
orsetta
Posty: 13
Rejestracja: 30 paź 2006 21:13

Post autor: orsetta »

właśnie czytałam na temat tych filtrów. mam panie: czy do Tetra ex 700 potrzebny mi będzie jeszcze dodatkowo filtr mechaniczy lub/i napowietrzacz? bo nie wiem w końcu czy ten filtr spełnia też funkcje napowietrzacza. i chciałabym jeszcze wiedzieć czy do zamontowania Tetra ex 700 trzeba ciąć pokrywę akwarium (standardowa jak w zestawie z akwarium)?
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Osobiscie jestem tego zdania, ze napowietrzacz (pompki) sa zbedne! Tylko przy kuracji wszelkich chorob i gdy temp w lato podejzie do okolo 32°C tylko wtedy powinno sie dodatkowo napowietrzac!
A jezeli filtr (Kazdy jeden) ustawisz tak aby jego wylot ruszal tafla wody to jest to zupelnie wystarczajace do wymiany gazowej (powietrze/woda)
Wycinac raczej nic nie trzeba.
Czesc Marcin!
orsetta
Posty: 13
Rejestracja: 30 paź 2006 21:13

Post autor: orsetta »

wielkie wielkie dzięki!!!takich konkretów mi trzeba!!!
lewy
Posty: 20
Rejestracja: 24 paź 2006 18:57
Lokalizacja: gniezno

Post autor: lewy »

Hm.Filtr tetra 700 to napewno dobry wybór,zalecałbym jednak rozważenie kupna małego filtra wewnętrznego który oczyszczałby wodę mechanicznie.Umieściłbym filtry naprzeciw siebie na bocznych scianach akwarium,w celu zapewnienia lepszej cyrkulacji wody.Co do użycia napowietrzacza to wszystko zależy od obsady i ilości ryb w akwarium.Są ryby które tlenu potrzebują bardzo dużo i wtedy sam ruch wody z dyszy filtra może niewystarczyć.
Awatar użytkownika
domenicos
Posty: 189
Rejestracja: 20 lut 2006 13:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: domenicos »

Ja właśnie uruchomiłem swoje 240l z filtrem Tetratec ex 1200. Nie wiem jak sprawuje się ex 700, ale 1200 jest rewelacyjny. Wczesniej przez jakis czas chodzil przykrecony na wylocie w akwa 100l. Dlatego moja opinia jest taka: jesli Cie stac, to kup sobie ex 1200 (2 razy wieksza pojemnosc filtra, wiec znacznie wiecej miejsca na osiedlenie sie bakterii nitryfikacyjnych). Mozesz przykrecic go na wylocie, dzieki czemu uzyskasz mniejszy przeplyw. Jesli nie, to kup ex 700 i tez z pewnoscia podola zadaniu.
Co do pokrywy, to nie wiem jak wyglada Twoja aluminiowa (a raczej jej otwory na węże filtra), ale ja swoją standardową ABS musialem ciac. Niestety kolanka zakladane na szybe akwarium byly za ciasne (bo otwory w mojej pokrywie wyciete sa nad wzmocnieniami przyklejonymi na tylnej szybie akwarium.
Co do napowietrzania to w znacznej wiekszosci przypadkow sam kubelek wystarczy. Pompka jest juz zbedna ;-)
Pozdrawiam:
Dominik.
akwa 1:375l full JBL e901, skalary, bocje, kosiarki.
akwa 2:160l Tetra ex 700; malawi.
akwa 3:60l Fluval 204: rośliny
akwa 4:60l FZN-3 neony ;-)
akwa 5:25l;FZN-1 żłobek.
akwa 6:10l;żłobek 2.
ODPOWIEDZ