Pomocy- zdychają mi rybki :(

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Rafauek89
Posty: 9
Rejestracja: 18 paź 2006 15:39

Pomocy- zdychają mi rybki :(

Post autor: Rafauek89 »

Przedwczoraj zauważyłem , że jedna rybka pływa brzuchem do góry :( pomyslałem, że to problem zanieczyszczonej wody i ją zmieniłem. Dziś to samo- druga rybka zdechła :(. Nie wiem co jest przyczyną śmierci obu rybek (tej samej rasy). Pomóżcie mi, bo nie wiem co robić. Akwarium założyłem nie po to, by patrzeć jak moje rybki umierają :cry:
Luke92
Posty: 5
Rejestracja: 05 lis 2006 12:37
Lokalizacja: Brzeszcze

Post autor: Luke92 »

Podaj jakieś objawy: zmiany na skórze i w zachowaniu itp.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Tu masz odpowiedz!!!
http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=4152
A to odpisalem innemu Userowi na podobny problem...
Cytat: Hey!
Nie chcialem Ciebie dolowac!...
Poprostu taki jest cykl azotowy!
Kiedy zalewa sie nowe akwa nie istnieja (Jest ich bardzo nie wiele) Bakterie nitryfikacyjne w akwa i filtrze. Wszelkie odchody ryb i czastki rozkladajacych sie roslinek przemieniaja sie w zaleznosci od pH w Ammonium lub Ammoniak. Dopiero gdy Bakterie ( Nitrosomonas i Nitrosococcus) sie rozwina przetwazaja one Ammoniak i Ammonium w bardzo trujacy Nitrit (NO2). Dopiero gdy w wodzie istnieje Nitrit zaczyna sie dalsza grupa bakterii rozwijac (Nitrobacter i Nitrocystis). Ktore oksyduja Nitryt w Nitrat. Ktory nie jest mocno trujacy! Ten czas w ktorym ta druga grupa Bakterii sie jeszcze nie rozwinela i stezenie NO2 wzrasta. Nazywany jest Nitrit pick (pick = szczyt) To wlasnie zjawisko wystapilo w Twoim akwa! Ten Nitrit pic wystepuje miedzy 2 a 5 tygodniem po zalaniu akwa. Ty wymieniajac wode przedluzasz tylko ten cykl! Podaniem jednak kolonii Bakterii nitryfikujacych skraca sie ten czas do okolo polowy...
Wiec mysle, ze teraz wiesz jak powinienes postapic...???
Pozdrawiam Marcin!
_________________
ODPOWIEDZ