Zwir kwarc, zadnych wapieni a pH rosnie

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
baku
Posty: 115
Rejestracja: 19 sty 2006 14:27
Lokalizacja: Chojna

Zwir kwarc, zadnych wapieni a pH rosnie

Post autor: baku »

witam mam maly problem otoz moje pH dzisiaj ma 6,5 czy 7 ale juz jutro ma 7,5 i trzyma sie na tym poziomie nie rosnie ale zeby je zbic i utrzymac tez niema szans. w akwa niemam zadnych wapienie, zwir kwar sprawdzalem AQUA CID i nic nie pieni baniak typowo roslinny. Mam zamiar trzymac krewetki i obawiam sie czy wytrzymaja z takim pH 7,5. zastanawiam sie czy keramzyt moze miec wplyw na wzrost pH bo mam wylozony jeden wklad w moim tetra EX 700. Caly czas dozuje
CO2 przez 24h i nie zaluje gazu ale gdy np zbije poprzez CO2 do 7,0 i
przykrece kurek i tak na drugi dzien jest 7,5 Prosze o rady bo niemoge sie z tym uporac. A moze rosliny maja na to wplyw choc nie sadze
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

sprubuj ograniczyć CO2 ja naprzykład nie podaje CO2 bo mi to niepotrzebne to pH mam6,0 a woda skranu ma (u mnie) 7 dolewam troche zbijacza pH i sie trzybma cały czas ale najczęściej nie daje to długotrwałego efektu
112l
-para ramirezek
-6 miedzików
-1 brzanka zielona (reszta zdechła)
- teraz już 3 kiriski
Awatar użytkownika
baku
Posty: 115
Rejestracja: 19 sty 2006 14:27
Lokalizacja: Chojna

Post autor: baku »

nie no jak nie bede dawal do roslinnego CO2 to nic z tego nie bedzie mam baniak 112l i 4x 18 W i musze podawac
umnie w kranie ma 8,0 - 8,5 ale zmiekczam przez zywice. Nawet jak nie podawalem CO2 przez 2 tyg zaraz po starcie i zalałem akwa pH 7,0 to i tak zaraz mialem 7,5 i tak jest caly czas
Awatar użytkownika
kamil50
Posty: 77
Rejestracja: 03 wrz 2006 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kamil50 »

zgadzam się z tezą dafika :)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

czasami sie zdarza, że w nowych akwariach szkło alkaizuje wode, na to nie ma rady, to po czasie samo ustanie
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
baku
Posty: 115
Rejestracja: 19 sty 2006 14:27
Lokalizacja: Chojna

Post autor: baku »

akwa mam od 3 lat :lol:
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

to ja już nie wiem... zastosuj filtr torfowy, może wtedy utrzymasz odpowiednie pH albo zacznij podawać CO2 jeśli tego jeszcze nie robisz
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

baku pisze:nie no jak nie bede dawal do roslinnego CO2 to nic z tego nie bedzie mam baniak 112l i 4x 18 W i musze podawac
umnie w kranie ma 8,0 - 8,5 ale zmiekczam przez zywice. Nawet jak nie podawalem CO2 przez 2 tyg zaraz po starcie i zalałem akwa pH 7,0 to i tak zaraz mialem 7,5 i tak jest caly czas
nie mówiłem ograniczyć do zera CO2 ale po zgaszeniu światła nie musisz podawać CO2 bo w nocy rośliny nie pobierają CO2
112l
-para ramirezek
-6 miedzików
-1 brzanka zielona (reszta zdechła)
- teraz już 3 kiriski
lewy
Posty: 20
Rejestracja: 24 paź 2006 18:57
Lokalizacja: gniezno

Post autor: lewy »

A może przyczyna tkwi w żwirze kwarcowym,który z tego co wiem podnosi właśnie pH.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Żwir kwarcowy to praktycznie czyste SiO2 (bezwodnik kwasu krzemowego), wiec nie może podnosić pH
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ