Problem z artemia!

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
maciejc4
Posty: 98
Rejestracja: 23 lis 2005 17:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Problem z artemia!

Post autor: maciejc4 »

Witam!
Mam pewien problem z hodowla solowca! Kupilem saszetke firmy SERA, wsypalem ja do litrowego sloika, zalalem 0,5l wody i obfcie napowietrzalem, sloik byl ciagle oswietlony! Po 24h przestawilem lampke na dol, jednak tam poza nielicznymi wylegnietymi artemiami zbiera sie tez b. duzo czarnych jajeczek! Czy to jest normalne? Co jest tego wina?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Jaka masz temperature? Solowce do wylęgu potrzebują ok 28*C
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
maciejc4
Posty: 98
Rejestracja: 23 lis 2005 17:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciejc4 »

Temperatury nie mierzyłem, ale słoik leży nad kalorferem, a dodatkowow oświetla go lampka (która też troche ciepla emituje) wiec chyba temeratura jest ok! Mam jeszcze 2 paczki wiec sproboje zwiekszyc temp! I prosze, czy moglbys podac mi link do przepisu na hodowle artemii, który Twoim zdaniem jest najlepszy? Bo ja czytalem juz o kilku i nie wiem, który wybrać ! :(:(:( Pokarm potrzebuje szybko, bo mam mlutkie skalarki!
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

zobacz to: http://www.klub-pkmd.pl/index.php?modul ... pageid=119

powiem Ci jak ja hodowalem solowce:
brałem butelke po wodzie, obcinalem jej dno, do butelki wlewałem roztwór soli kuchennej niejodowanej (taka jak do robienia kiszonych ogórków sie daje), butelke zawieszałem w akwarium i dalem do niej rurke napowietrzającą(nie kamień, bo robi piane), potem tam wprowadzalęm jaja solowca (1/6 łyżeczki na litr wody)
wyglądało to mniej wiecej tak:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A ja mam wrażenie, ze kolega Maciej nie zasolił wody. Efektem tego jest obumieranie jajeczek.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: teo »

Witam.Odradzam kupowanie tego zestawu,ponieważ jest mało wydajny.Patrząc na cenę wydaje się ,że jest ok.-jednak tak nie jest.Lepiej kupić artemię w puszce, do tego sól niejodowaną i samemu dawkować ilość jajeczek w zależności od potrzeb.Pozdrawiam :wink:
maciejc4
Posty: 98
Rejestracja: 23 lis 2005 17:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciejc4 »

Witam!
Dzękuje za pomoc! Wina nie-wykluwania sie artemii byla zbyt niska temperatura- teraz juz wszystko jest ok! Mam jeszcze jedno pytanie...-Czy wie moze ktos w jakim sklepie internetowym mozna kupic protogen?
ODPOWIEDZ