Czy ktoś chrzani ???

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Felix
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2006 10:36
Lokalizacja: Wilkowice

Czy ktoś chrzani ???

Post autor: Felix »

Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Wiele warzyw pozytywnie wpływa na ryby działając przeciwbakteryjnie (np czosnek). Nie należy jednak wszystkich warzyw traktować jak pokamu.
Cały korzeń surowego chrzanu, oczyszczony i wymyty (najlepiej nieobrany) wrzucamy do akwarium. Jeżeli nie obetniemy końcówki z zielonymi pędami, zaczną rosnąć liście. Liście te są przez niektóre gatunki ryb chętnie obgryzane.

http://www.elem.internetdsl.pl/akk/s_kk.html Tu znajdziesz wiele innych ciekawych przepisów.

Widze, że kombinują ludzie tylko by zarobić na tych, którym się nie chce poszperać w internecie. :wink:
delTORO
Posty: 75
Rejestracja: 07 mar 2006 8:50

Post autor: delTORO »

Witam.
Ja trzymam laskę chrzanu "przewleczoną" przez przyssawkę. Końcówka wystaje nad wodę i co jakiś czas musze przycinać liście bo włażą pod lampę. Do tego chrzan puszcza ładne, długie korzenie niczym pistia. Moje glonojady lubią czyścić/podskubywać "laskę"
delTORO
112L
L260
Ancistrus sp.
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Np. czosnek jest swietnym dodatkiem balastowym do pokarmu ponadto doskonale sprawdza sie w profilaktyce przeciw nicieniom u palet
Wada jest natomiast to ze przy przedawkowaniu powoduje wzdecia mogace doprowadzic do zejscia rybki
Na temat chrzanu nie napisze wiele bo go nie stosuje ale popre poprzednikow bo rybcie lubia wiele rzeczy o ktorych czasem nie mamy zielonego pojecia :lol:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

DUŻY PROBLEM!!

Post autor: Aldred »

WItam
W moim akwarium dzieje się coś niedobrego. Wczoraj wieczorem zachciało mi się eksperymentów i wrzuciłem do akwa laskę chrzanu. Rano okazało się ,że wszystkie rybki jakoś dziwnie się zachowują. Neonki zbiły się w stado i cały czas przebywają przy podłożu w jednym miejscu. Krewetki zachowują się w miarę normalnie, otoski tylko trochę dziwnie a kirysy też jakoś w miarę normalnie. Pomyślałem że to przez ten chrzan więc wyciągnąłem go z wody. I zauważyłem pierwszą martwą neonkę. Jako, że i tak dzisiaj miałem robić podmianę to zabrałem się do roboty żeby rozcienczyć tą "zupę"chrzanową. Po południu pojawiły się następne trupy i co ja mam robić. Wodę napowietrzam.Podniosłem temp wody. Chce dodać jeszcze wywaru z szyszek. Parametry wszystkie w jak najlepszym porządku. Najgorzej wyglądają neonki cały czas są w jednym miejscu przy podłożu. Jeść też nie chcą. I co ja mam robić . Nie wiem co się dzieje:-/ Już 5 neonek martwych a do rana daleko:[ Proszę o porady. Czy może ktoś też miał takie problemy przy stosowaniu chrzanu, czy może nie w tym leży problem.

Dziękuję za szybkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Aldred »

:-/hmmmmm czy nikt takiego problemu nie miał????
Już 10 neonek zeszło :? Ale reszta zaczyna normalnie się zachowywać. Może już najgorsze minęło :roll:

załóż nowy temat w dziale choroby zgodnie z wytycznymi, bez podania szczegółów nie uzyskasz odpowiedzi i pomocy BARA
Sprawa dotyczyła chrzanu więc dlatego moje pytanie pojawiło się w tym temacie. Jeżeli dalej będę mieć problem z rybami to założę nowy temat 8) Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 13 lis 2006 11:20 przez Aldred, łącznie zmieniany 1 raz.
delTORO
Posty: 75
Rejestracja: 07 mar 2006 8:50

Post autor: delTORO »

Witam.
Myślę że z chrzanem przytargałeś coś jeszcze, bo ja stosuje (rośnie u mnie w akwa) i nic do tej pory się nie zdarzyło. Chętnie ogryzają go zbrojniki i świderki :D Może nie wypłukałeś dokładnie i została jakaś chemia po nawożeniu?
pozdrawiam
delTORO
112L
L260
Ancistrus sp.
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

witam
korzeń chrzanu
-zwalcza lżejsze choroby
-nawozi roślinki
-niewiem dla czego ale ryby są bardziej żywe

a i najważniejsze KORZEń MUSI BYć PRZYSYPANY I NIEBYć USZKODZONY (żadnych głębszych nacięć itp.)
112l
-para ramirezek
-6 miedzików
-1 brzanka zielona (reszta zdechła)
- teraz już 3 kiriski
delTORO
Posty: 75
Rejestracja: 07 mar 2006 8:50

Post autor: delTORO »

dafik pisze: ciach ...
a i najważniejsze KORZEń MUSI BYć PRZYSYPANY I NIEBYć USZKODZONY (żadnych głębszych nacięć itp.)
Witam.
Wcale nie musi bo u mnie rośnie (wetknięty w przyssawkę i przyklejony do ścianki bocznej).
pozdrowienia
delTORO
112L
L260
Ancistrus sp.
ODPOWIEDZ