Czy rośliny mają wpływ na zmniejszenie azotanów??

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czyngis
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2006 15:43
Lokalizacja: Katowice

Czy rośliny mają wpływ na zmniejszenie azotanów??

Post autor: Czyngis »

Z tego co wiem to do nawozów sztucznych jest stosowany azot. I stąd moje pytanie, czy ilość roślin ma wpływ na to aby zminiejszył się poziom azotanów w wodzie (w akawarium)? Mam akawarium 3 tyg. ; woda w nim jak do tej pory była raz podmieniana (ok. 30 %). Na powierzchni zbierają się bąbelki z wodą i woda wydaje się być coraz gęstsza. Także zauważalna jest różnica wewnątrz akawarium (rozpuszczalność powietrza jest nieco gorsza niż na początku) co może być przyczyną??
Czy otoski żywią się brązowymi glonami, które osiadają na roślinach przez które przepływa bezpośrednio strumień wody wychądzący z filtra akwariowego ? (Ten rodzaj glonu czy można go tak nazwać bo co do tego czy jest to glon nie mam 100% pewności bo podobne zjawisko ma miejsce na liściach na które lubi opadać pokarm).
Z początku ryby nie miały zbytniego apetytu i dlatego duża część pokarmu nie była przez nie zjadana. Osiadający pokarm na liściach powodował osadzanie się brązowego nalotu na liściach.
Czy otoski załatwią sprawe (czyszcząc te liście) czy też trzeba zrobić to ręcznie podczas "podmianki" wody w akawarium??
ODPOWIEDZ