Ramireza

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
marrcin
Posty: 38
Rejestracja: 07 lis 2006 9:38
Lokalizacja: Lublin

Ramireza

Post autor: marrcin »

czesc!
Znów śpiesze do Was po porade.
Dzis w nocy moja najpiękniejsza (na świecie :) ) Ramireza dostała się za uchwyt filtra. Nie mogła o własnych siłach stamtąd wyjść. Kiedy rano to zobaczyłem od razu ją uwolniłem. Niby nic jej sie nie stało ale własnie dostrzegłem że prawa płetwa przykleiła się jej do tłowia i wogole nią nie porusza. Poradźcie czy moge cos zrobić.
Pozdrawiam!
marcin
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Czekać. Być może ma odciśnięty mięsień piersiowy. Możesz o stopień podnieść temperaturę wody, żeby zmobilizować organizm ryby do walki o zdrowie.

Obserwuj. Zapewnij jej spokój. Absolutnie nie wyławiaj, żeby obejrzeć z bliska.
I zabezpiecz filtr przed takim wpływaniem. Czy ramirezka nie miała się gdzie schować? To może być dla Ciebie sygnałem o za małej ilości kryjówek w zbiorniku.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
marrcin
Posty: 38
Rejestracja: 07 lis 2006 9:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: marrcin »

Dzięki, już wszystko w porządku. Płetwa pracuje normalnie, co prawda trochę sie postrzepiła ale mysle że wyjdzie z tego.
Kryjówek jest sporo, kokos, ceramiczna kłoda no i korzenie. Może jeszcze niezbyt dobrze rozrosły się rosliny i nie miała się gdzie podziać.
ODPOWIEDZ