[27L] Multiki w kostce

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

[27L] Multiki w kostce

Post autor: AMNESIAC »

Hej!
Oto moja kostka z muszlowcami. Rybki są dość młode i strasznie płodne...
Po miesiącach patrzenia na wstrętne żółtawe światło z kompaktu energooszczędnego postanowiłam zainwestować w białe LEDy. Myślę, że było warto.
Obsada: 1+2 Lamprologus Multifasciatus i gromadka dzieci (najstarsze już na wydaniu)
Wymiary: 30*30*30 cm
Osprzęt: kaskada AquaClear 30 (gąbka, ceramika), grzałka AQ-50W z termostatem
Oświetlenie: 2*1,1W (białe reflektory LED, razem 400 cd)
Reszta: 1,5 kg kwarcowego piasku, wapień drążony, muszle po winniczkach, biała folia samoprzylepna w tle, obudowa ze spienionego PCV.

przepraszam za syfek na osprzęcie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Strasznie puste to akwarium. Tak ma być?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Hmm brak tła, poza tym małe to akwarium, chodzi mi o powierzchnie dna. Lepsze byłoby dla nich niższe akwa z większą pow. dna.
Czołem :)
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Dziwnie urządzone, jakby dla pyszczaków, bez roślin? Słabe dekoracje, według mnie trzeba nad nim popracować.
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Cześc.
Swietne Aquarium!!!! Dodał bym może jakąś roślinkę (żeby nie było az tak pusto) no i może jakąś jaskinie. Ale moim zdaniem trafiłaś w samo sedno z ustrojeniem Aqua dla tych rybek, bo o ile sie nie mylę to właśnie najważniejsze sa muszle ślimaka i drobny piasek dla tego gatunku. Co do płodności to juz tak jest, te rybki sa płodne jak gupiki :lol: Co jakieś trzy tygodnie mogły by mieć od 5 do 30 młodych. Wielkość Aqua była by dla parki odpowiednia, niestety dla całej rodziny to za mało :!: Powinny mieć jakieś 50l. Co do światła to wystarczy, nie masz roślinki wiec nie potrzeba więcej :lol: .

Ps. Zakop kilka muszli w piasku :wink:

Pozdrawiam!!!
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Post autor: AMNESIAC »

Dzięki za opinie!
Cóż, akwa jest małe, ale dla haremu (dzieci docelowo oddaję) w zupełności wystarczy - rodzina zajęła około 30% powierzchni dna i w takim miejscu, że prąd wody niesie tam najwięcej pokarmu. Fotki były robione po uzupełnianiu piasku, teraz jest jeden wielki krater i choćbym nie wiem co robiła z muszlami, to i tak muszlaki wykopią i zaniosą je do krateru.
Akwa może wydawać się puste, ale za to wiele się w nim dzieje. Białe (czarne, niebieskie) tło to brak tła? A fototapeta to kicz. Tło strukturalne ze względów technicznych nie wchodzi w grę. Minimalizm jest w tym wypadku zamierzony :) Może kiedyś spotkam jescze jakąś fajnie dziurawą wapienną skałkę i to jedyna dekoracja, jaką jeszcze planuję.

Może ktoś chce dwa podrośnięte multiki nieznanej płci :wink: ? (jeden z nich jest na drugim foto od dołu, pośrodku)

pozdrawiam
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
ODPOWIEDZ