Jaka to ryba

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zablokowany
Awatar użytkownika
Stone D
Posty: 39
Rejestracja: 08 kwie 2006 11:26

Jaka to ryba

Post autor: Stone D »

Witam wszystkich.
Przedwczoraj dostałem w prezencie parę rybek, o których nie mam zielonago pojęcia - ani jak się zwą (dziewczę mi mówi, że coś podobnego nazwą do "loży", ani co jedzą, ani jakiej wody bądź temperatury potrzebują). Postarałem się więc o zdjęcie i zamieszczam je poniżej (można kliknąć, będzie większe). Jeśli moglibyście udzielić mi jakichkolwiek informacji bądź odesłać mnie do strony z takowymi, byłbym niezmiernie wdzięczny.

Obrazek

Chodzi oczywiście o tę czarną. Na zdjęciu widać ją w pozycji pionowej. Pomiędzy oczami ma żółtą pręgę (podobną do tej na ogonie).
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Według mnie to jest duch brazylijski Apteronotus albifrons z rodziny duchowatych. Dorasta do 50 cm, jest to ryba nocna z dorzecza Amazonki. Orientuje się w otoczeniu za pomocą słabego pola elektrycznego. Należy trzymać jednego samca z kilkoma samicami w zbiorniku ponad 700l. Karmić należy pokarmem żywym i mrożonym (ochotka, rureczniki itd. ) suchego może nie jeść.
Temperatura wody 24-28 stopni C.

Ryba bardzo trudna w hodowli. Jeżeli nie jesteś doświadczonym akwarystą lub masz mały zbiornik radzę ją oddać.

Przykry jest fakt, że ta ryba to prezent, ale nic na to nie poradzisz. To tak, jak z innymi zwierzętami kupowanymi bezmyślnie, a potem wyrzucanymi na śmietnik.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Popieram w 100% wypowiedz Bara. Samce tego gatunku osiagaja naprawde 50cm a samice nie sa wiele mniejsze. Ponadto dorosle samce da dosyc terytorialne i agresywne.
A ta druga rybcia to Mikrogeophagus altispinosus.
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
macioch
Pomocnik
Posty: 959
Rejestracja: 22 wrz 2006 11:18
Lokalizacja: chmielowice

Post autor: macioch »

z tego co wiem ryvba ta nazywa sie duchem amazońskim a nie brazylijskim ale być może to synonimy
pozdrawiam
aneta.n
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2006 22:45

Post autor: aneta.n »

ta czarna to napewno duch amazoński a ta druga to pilęgniczka długocierniowa razem je trzymać to niemożliwe
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

A może tak spojrzałbyś kiedy był pisany ostatnio post :? poza tym problem został już rozwiązany.
Czołem :)
Zablokowany