Pielęgniczki Ramiereza kontra Kiryski

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Neisa
Posty: 28
Rejestracja: 21 lis 2006 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Pielęgniczki Ramiereza kontra Kiryski

Post autor: Neisa »

Zakładam akwarium 112L. Będę tam miała między innymi Kiryski i Pielęgniczki Ramireza. I tu narodziło się małe ale... Czy te ryby mogą żyć ze sobą w zgodzie? Tzn. czy terytorialne Ramirezy nie będą zbyt agresywnie odpędzać Kirysków (czytałam, że one nie odpierają ataków)... boję się czy Kiryski będą się dobrze czuły w zbiorniku i nie zostaną stłamszone...
Pytałam w sklepie, powiedziano mi że nie będzie problemu, ale nie wiem czy po prostu nie chcieli sprzedać jak najwięcej ryb... :/
Dziękuję za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Osobiscie mysle, ze male stadko Kiryskow nie bedzie przeszkadzalo parce Ramirezi :wink:
Twoje akwa jest wystarczajaco duze. Tylko nie hodowalbym razem K. pstrych i M. ramirezi. Kiryski pstre najlepiej czuja sie w temp od 19 - do 23°C. Znosza temp do 26°C. A Ramirezi lubia miekka, kwasna wode o temp od 27°C lepiej 28-29°C.
Czesc Marcin!
Neisa
Posty: 28
Rejestracja: 21 lis 2006 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Neisa »

Dziękuję za odpowiedź :)
Rzeczywiście nie zwróciłam na to uwagi... :( A studiuje internet i książki o gatunkach i staram się właśnie podpasować rybki do siebie jak najlepiej. No i zasugerowałam się opinią sprzedawcy.
Wstyd się przyznać, ale nie wiem jak się nazywają te które mi się spodobały. Były jeszcze maleńkie i całe bialutkie (jakby nawet przeźroczyste), ale możliwe, że ich ubarwienie jeszcze się nie wykształciło... bardzo możliwe, że były to Kiryski Plamiste.
Napewno sprawdzę dokładnie przed kupnem :)
marrcin
Posty: 38
Rejestracja: 07 lis 2006 9:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: marrcin »

czesc!
W moim akwarium od około miesiąca żyją razem dwa kiryski (białe) i trzy pielęgnice Ramireza. Nie zauważyłem jeszcze ani razu konfliktu miedzy tymi rybkami. Czasem zdaża się że przy jedzeniu samczyk Rami przegania jedynie neony, ale to tylko przy jedzeniu.... Takie są moje doświadczenia, pozdrawiam!
marcin
ODPOWIEDZ