Może ktoś doradzi

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
marten1
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2006 17:04
Lokalizacja: Łódz

Może ktoś doradzi

Post autor: marten1 »

Witam,mam akwarium 120l a w nim stadko paletek składające się z 6 sztuk wielkosci 8cm wszystkie z wyjątkiem jednej czują sie dobrze i tu mam problem,zauważylem ze jedna z nich oddycha jedną stroną skrzeli i odchody ma białe, wygląda to na atak pasozytów.teraz nie wiem jaki lek mam zastosowac?czy Metranidazol w akwarium ogólnym,czy kąpiel krótko trwałą w Capifosie.Nie chciałbym stosowac chemi w akwarium ogólnym,może ktos bardziej doswiadczony mi podpowie, woda w normie
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: teo »

Witam.Odnośnie przerybienia nie będę się wypowiadał,ponieważ myślę ,że zdajesz sobie z tego sprawę.Nie wiadomo czy w zbiorniku są same paletki?Piszesz o Capifosie ,a preparatu tego nie stosujemy np.przy sumikach,kiryskach,czy też zbrojnikach.Metronidazol to dobra sprawa,lecz nie na pasożyty.Białe odchody mogą świadczyć o wielu nieprawidłowościach-np.wiciowce(Metronidazol) lub nicienie(Capifos),ale mogą być też przyczyną karmienia -zależy co podajesz.Problem z oddechem może świadczyć o ataku robali na skrzela(Capifos).Napisz coś więcej o zbiorniku.Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Co to znaczy: woda w normie? Podaj parametry, proszę. Nie wlewaj bez sensu żadnego leku do głównego zbiornika.

Jaką masz jeszcze obsadę, poza paletkami?

Paletki powineneś trzymać w większym zbiorniku, najlepiej ponad 200l. W tym będzie im za ciasno.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Post autor: le pianka »

http://www.discus.org.pl/forumsm/ jest dzial zchorobami. Napewno znajdziesz cos dla siebie bo nie raz juz o tym bylo.
marten1
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2006 17:04
Lokalizacja: Łódz

Post autor: marten1 »

Witam ponownie dziekuje bardzo za porady.opisze troche mój akwarium.120l wody obsada 3 żabienice i jakas roslinka której nazwy nie znam,listki ma podobne do wierzby i bardzo szybko rosnie, bardzo lubią ją paletki do tego stopnia ze przestałem podawać szpinak, w akwarium pływa 6 paletek 8cm tylko.Akwarium zasilają 2 filtry jeden mechaniczny wew.drugi zew.kubełkowy.Wiem ze to akwarium na 6 paletek doroslych jest za małe ale licze na to ze uda mi się wychodować jedną dorodną pare która w nim tylko zostanie pozdrawiam-marten
ODPOWIEDZ