Zakładanie nowego baniaka 375l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
listek
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2006 12:58
Lokalizacja: Wejherowo

Zakładanie nowego baniaka 375l

Post autor: listek »

Mam zamiar załozyc baniak 375l co do oswietlenia to narazie zadowolic sie bede musial standardowym a wiec 1)jakie roslinki łatwo rosna i nie sa az tak wymagajace?2)grzalka 300W powinna wystarczyc prawda?3)ile mniej wiecej kosztuje?Do tego filtr jaki? zewnetrzny raczej odpada narazie ze wzgledu na koszty ale 4)jaki wewnetrzny wtedy?5)czy napowietrzac kupic osobno?6)i jaka obsada fajnie by wygladala w takim akwa tylko nie mowcie ze kazda bo tyle to wiem ale szukam dosc spokojnych osobnikow moga byc stadne.7)i czy moge zaczac stosowac nawozy do swiezo posadzonych roslin cyz odczekac?
z gory dzieki ;)
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Re: Zakładanie nowego baniaka 375l

Post autor: AMNESIAC »

listek pisze:1)jakie roslinki łatwo rosna i nie sa az tak wymagajace?
Valisneria, Cryptocoryne, Microsorium, Echinodorus (sporo gatunków)...
listek pisze:2)grzalka 300W powinna wystarczyc prawda?
Jeśli masz w pokoju z akwarium temperaturę "pokojową" (22-24*C) to wystarczy. Mogą być dwie grzałki po 150-200W rozstawione po skrajnych bokach akwa.
listek pisze:3)ile mniej wiecej kosztuje?Do tego filtr jaki? zewnetrzny raczej odpada narazie ze wzgledu na koszty ale 4)jaki wewnetrzny wtedy?
Koszt filtra zaczyna się powiedzmy od 150zł (używane kubełki na allegro, duże filtry kaskadowe). Wewnętrzny tak, ale przy rybach o małej przemianie materii (kąsaczowate i inna drobnica). Z kubełków może Tetra EX 1200, Fluval 405, Eheim 2217, kaskady to może Aqua Clear 300 lub 500. Wewnętrzne to Sera b400, innych wewnętrznych to tutaj nie widzę.
listek pisze:5)czy napowietrzac kupic osobno?6)i jaka obsada fajnie by wygladala w takim akwa tylko nie mowcie ze kazda bo tyle to wiem ale szukam dosc spokojnych osobnikow moga byc stadne.
Jeśli filtr bedzie miał słaby przepływ i zdecydujesz się na ryby lubiące cieplejszą wodę, to możesz sprawić sobie dodatkowy napowietrzacz. Z ryb może być np. kilka palet + stado neonów, albo tylko stado lub 2-3 stada jakiejś drobnicy. Możesz też hodować stadko trofów, ale one już chyba nie zaliczją się do spokojnych :lol: Równie dobrze może to być akwa towrzyskie z mixem spokojnych rybek z całego świata. Takie akwa daje spore możliwości wyboru. Rzecz gustu - zdecyduj sam.
listek pisze:i czy moge zaczac stosowac nawozy do swiezo posadzonych roslin cyz odczekac?
Przy standardowym świetle i mało wymagających roślinach to daj sobie spokój z nawożeniem, regularna podmiana wody wystarczy. Chyba, że zależy Ci na glonach :lol:
pozdrawiam
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Paletki + neonki to nie za dobra kombinacja... mój znajomy miał paletki z neonkami Innesa, wszystko było dobrze póki paletki były małe, gdy podrosły to zaczęły polować na neony.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ